Jeden podejrzewany – trzy przestępstwa

Zatrzymany przez wronieckich policjantów 30-latek jest podejrzewany o naruszenie miru domowego swojego szwagra, groźby karalne i uszkodzenie samochodu byłej żony. Za te przestępstwa polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

W niedzielę około godziny 20.30 policjanci z wronieckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o tym, że znany zgłaszającym mężczyzna narusza ich mir domowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że szwagier zgłaszającego już wcześniej kierował wobec niego groźby karalne, więc ten obawiał się, gdy zobaczył, że mężczyzna przyjechał swoim samochodem przed jego posesję. Zgłaszający poszedł więc szybko do domu i zakluczył drzwi. Ze zgłoszenia wynikało, że 30-latek chciał wejść do środka. Dobijał się do drwi. Właściciel powiedział mu że go nie wpuści i jeśli nie odejdzie to zadzwoni po Policję. 30-latek uciekł, gdy tylko zorientował się, że właściciel domu nie żartuje i faktycznie powiadomił służby mundurowe.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, podejrzewanego już nie było. Dodatkowo otrzymali zgłoszenie, że na terenie sąsiedniej posesji ten sam mężczyzna mógł porysować samochód służbowy byłej żony.

W trakcie rozmowy ze zgłaszającym policjanci zobaczyli, że koło posesji przejeżdżał samochód, który mógł należeć właśnie do wskazanego 30-latka. Szybko więc za nim pojechali. Na ulicy Powstańców Wielkopolskich zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że samochodem faktycznie kierował podejrzewany. Mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu.Wczoraj usłyszał trzy zarzuty – naruszenia miru domowego, gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. Nie przyznaje się do ich popełnienia. Teraz sprawę będą wyjaśniali wronieccy dochodzeniowcy.

Za te przestępstwa polskie prawo przewiduje do 5 lat za kratkami.