Streetball Basketwood Cup 2013

W imprezie wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli z Wronek, dotarły też ekipy z Szamotuł, Czarnkowa i Gniezna. Turniej odbył się 5 lipca na wronieckim Orliku w czterech kategoriach – dwie dla dziewcząt i chłopców poniżej osiemnastego roku i dwie powyżej.

W najmłodszej dziewczęcej rywalizacji tak jak i w zeszłym roku dominowały gnieźnianki, wygrywając wszystkie miejsca na podium. Dla chłopców poniżej 18, pierwsze miejsce przypadło Wronczanom w składzie J.Koperski, M. Erenc, D. Koperski. Dziewczyny powyżej 18 wygrały Wronczanki – A. Juracka, M. Roszak i B. Migała. Najdłużej trwały pojedynki w kategorii „open” powyżej 18.Siedem drużyn grało systemem „każdy z każdym”.

Pojedynki były ciekawe i na bardzo dobrym poziomie. Ponownie zacięta była walka między zwycięską ekipą Wronczan w składzie B. Migała, M. Małecki i G. Koput, a zespołami z Czarnkowa i Rogoźna. Na koniec organizator imprezy Maciej Trojanek (UKS Leśna Wronki) wręczył puchary i okolicznościowe koszulki turniejowe uczestnikom zmagań. Pomoc i wsparcie w imprezie dały Gmina Wronki, Nadleśnictwo Wronki i Galeria Wieża.