W weekend dużo imprez i… wybory

PIĄTEK

Na fanpejdżu Karczmy Brackiej czytamy: „Już za kilka godzin poskaczemy w rytmach Indios Bravos :) Rekord przedsprzedaży pobity, teraz bijemy rekord wszystkich uczestników wieczornego mega hitu muzycznego :) do zobaczenia w Karczmie Brackiej o 20.30”.

Jeśli się nam uda, to przed lub po koncercie przeprowadzimy wywiad z zespołem. Zapraszamy dziś wieczorem do Karczmy Brackiej!

SOBOTA

Fundacja „Femina Project” zaprasza w sobotę, 15 czerwca, na spotkanie z Łukaszem Bernadym „Wronki i okolice w baśniach, podaniach i legendach”, które odbędzie się w Sali Rycerskiej Muzeum Ziemi Wronieckiej o godzinie 18.00.

Oprócz tego w Olszynkach odbędzie się Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. Zmagania rozpoczną się o godz. 13.00. Rywalizować będą drużyny dwuosobowe. Organizator: MUKS Herbertus.

Sobota dla części naszych lokalnych reprezentantów piłki nożnej będzie zakończeniem sezonu. Ostatnie mecze rozegrają drużyny grające w Klasie A i okręgowej – Warta Wartosław i Błękitni Wronki. Czwartoligowcy – Czarni Wróblewo będą mieli przed sobą jeszcze jedno spotkanie. Niestety wszystkie drużyny z naszej gminy zagrają w sobotę na wyjazdach… a szkoda, bo każda drużyna gra bardzo ważne mecze.

IV liga
Kolejka 17 – 23-24 marca
Mieszko Gniezno – Czarni Wróblewo
15 czerwca, 17:00, w pierwotnym terminie (23 marca, 14:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

12. 1920 Mosina 30
13. Czarni Wróblewo 29
14. Leśnik Margonin 25
15. Wełna Skoki 22
16. Noteć Czarnków 16

Klasa Okręgowa
Kolejka 14 – 30 marca
Warta Sieraków – Błękitni Wronki
15 czerwca, 17:00, w pierwotnym terminie (30 marca, 16:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

1. Płomień Przyprostynia 64
2. Błękitni Wronki 62
3. Mawit Lwówek 57
4. Sparta Szamotuły 51

Klasa A
Kolejka 14 – 30 marca
LZS Wronczyn – Warta Wartosław
15 czerwca, 17:00, w pierwotnym terminie (30 marca, 14:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

10. Tęcza Lulin 26
11. Warta Wartosław 25
12. LZS Wronczyn 25
13. Orzeł Słopanowo 23
14. Złoci Złotkowo 18

NIEDZIELA

W niedzielę od rana, aż do późnego wieczora otwarte będą lokale wyborcze. Odbywać się wybory uzupełniające do Rady Miasta i Gminy Wronki w okręgu nr 2. Głosowanie odbywać się będzie w trzech lokalach wyborczych – dwóch w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Mickiewicza i jednym w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Leśnej. Głosowanie trwać będzie od godziny 8.00 do 22.00.
Do wyborów zarejestrowane zostały 4 listy:
1. KWW Waldemara Andrzejewskiego,
2. KWW Jacka Janickiego,
3. KWW Jerzego Śmiłowskiego,
4. KWW Jana Hossy.
Kampania wyborcza może być prowadzona do piątku do północy.

Od godziny 14:00 na wronieckim placu targowym odbywać się będzie piknik ekologiczny połączony z koncertem Majki Jeżowskiej. Impreza, adresowana do całych rodzin, odbywa się w związku z wejściem w życie od 1 lipca nowego systemu gospodarki śmieciowej. Piknik ma też promować szeroko rozumiane działania proekologiczne.

W programie:
od 14.00 do 17.00:
– gry i konkursy z nagrodami (wielkoformatowa gra planszowa, ekologiczne kręgle i inne);
– kącik malucha – animacje dla najmłodszych;
– zabawy (zamki dmuchane, kule wodne);
– kiermasz kwiatów i krzewów;
– zbieranie nakrętek dla Waldka Piaska – nagrody dla 3 osób, które przyniosą najwięcej nakrętek;
– stoiska ze swojskim jadłem;
– ekspozycje instytucji i firm;
– rozstrzygnięcie trwających od kilku tygodni konkursów, wręczenie nagród.
– punkt informacyjny Urzędu Miasta i Gminy Wronki o nowym systemie gospodarowania odpadami.
14.00 Występy przedszkolaków.
15.00 “Zabawiątka” – spektakl Teatru Pozytywka.
17.00 Koncert Majki Jeżowskiej

W trakcie trwania pikniku ekologicznego odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci oraz akcja charytatywna – zbieranie nakrętek dla Waldka Piaska. Elektrośmieci należy dostarczyć do punktu zbiórki – czyli do kontenera znajdującego się na targowisku, obsługiwanego przez TRANS-KOM.

Akcja zbierania nakrętek odbędzie się na stoisku informacyjnym Urzędu MiG Wronki.
Nagrodzimy trzy osoby, które przyniosą najwięcej nakrętek (według wagi).

Równolegle w Chojnie odbywać się będą gminne zawody strażackie jednostek OSP MiG Wronki. O godzinie 14:30 na boisku rozpoczną się zmagania sportowo-pożanicze: seniorów i kobiet oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt i chłopców. Rywalizacja wyłoni drużyny, które będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się pod koniec czerwca.

Szkoła Muzyczna „World of Music” zaprasza na pierwszy koncert semestralny swoich uczniów. Zapraszamy w najbliższą niedzielę o 16.00 do kina, wstęp wolny.

Niejako na dokładkę zapraszamy wszystkich miłośników lokalnej piłki nożnej na ostatnią kolejkę Ligi Nadwarciańskiej. Swoje zmagania zakończyła już I liga, teraz przyszedł czas na finałową kolejkę II ligi.
Park Śmiłowo – Grom Binino – 11.00
Fortuna Zielonagóra – Błękitni Zamość – 14.30
Sparta Kluczewo – Yakuza Wronki – 16.00
Polonia Wronki – Iskra Biezdrowo – 17.00
Rudki Huby – pauza

Część materiałów pochodzi z oficjalnej strony internetowej wronieckiego Urzędu.