Piknik ekologiczny i koncert Majki Jeżowskiej (GALERIA)

Piknik ekologiczny, który odbywał się w minioną niedzielę na wronieckim targowisku, był pełen atrakcji szczególnie dla najmłodszych wronczan. Zabawy zaczęły się o godzinie 14-stej. Były dmuchane zamki, kule wodne, balony, wielkoformatowe gry planszowe i puzzle, ekologiczne kręgle oraz teatrzyk dla dzieci. Nie zabrakło słodkości, stoisk ze swojskim jadłem i kącika dla dzieci uzdolnionych plastycznie – warto tutaj wspomnieć, że niektóre prace zasługiwały na szczególną uwagę. Cała impreza miała na celu promowanie ekologicznego stylu życia i zaszczepienie nawyku dbania o środowisko szczególnie u najmłodszych uczestników pikniku.

W trakcie pikniku ekologicznego odbywała się się bezpłatna zbiórka elektrośmieci. Miała również miejsce akcja charytatywna, która polegała na zbieraniu nakrętek dla Waldka Piaska.

Na imprezie miała również miejsce ekspozycja instytucji i firm. Kolejnym punktem imprezy, prowadzonym przez burmistrza Mirosława Wieczora, było rozstrzygnięcie trwających od kilku tygodni konkursów oraz wręczenie nagród. Oprócz tego burmistrz poinformował wronczan w imieniu Urzędu Miasta i Gminy Wronki o nowym systemie gospodarowania odpadami.

Około godziny 17:30 odbył się z niecierpliwością wyczekiwany przez dzieci koncert Majki Jeżowskiej, która rozpoczęła zabawę od znanego i lubianego nie tylko przez najmłodszych, utworu „Wszystkie dzieci nasze są”. Właściwie od razu zyskała sympatię zgromadzonych dzieci i ich rodziców, trafiając do nich tekstami swoich piosenek.

Zdjęcia: Wronki.pl