Indios Bravos zagrają w Karczmie Brackiej

14 czerwca (piątek) zawita do wronieckiej Karczmy Brackiej kapela Indios Bravos – ikona polskiej sceny rocka, reggae i bluesa. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30.

Indios Bravos – założona w 1997 roku polska grupa muzyczna grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski – Gutek.

W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta zespołu – Part One (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który …specjalnie na potrzeby wydania tej płyty założył firmę wydawniczą „Pałac Kultury”), jej nakład szybko został wyczerpany.

W 2004 roku ukazała się pierwsza w pełni oficjalna płyta zespołu – Mental Revolution, przyniosła ona takie przeboje jak piosenki Pom pom, Tak to tak czy Sign. Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006 reedycja – Mental Revolution (extended version) ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae.

W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W roku 2007 grupa otrzymała „złotego bączka” i wystąpił po raz kolejny na Przystanku Woodstock.

Następna płyta zespołu nosząca tytuł Peace! (początkowo album miał się nazywać Tu i Teraz) ukazała się w październiku 2007 roku. Singlami promującymi płytę były utwory Wolna wola oraz Mówię do Ciebie i siebie. Materiał zaprezentowany na nowej płycie nie mieści się w granicach klasycznego reggae, wyczuwalne są inspiracje płynące z innych gatunków muzyki.

13 marca 2009 roku ukazała się płyta zatytułowana Indios Bravos. 4 grudnia 2009 roku wydana została płyta On Stage na której można odnaleźć przekrój twórczości zespołu w wykonaniach koncertowych. Materiał został zarejestrowany w łódzkim klubie Dekompresja, 23 października 2009.

Obecnie zespół kończy pracę nad nowy albumem, którego premiera przewidziana jest na początek wiosny 2013 roku. Nowe utwory, które znajdą się na płycie będą prezentowane od lutego na trasie koncertowej zespołu w wielu miastach w Polsce.

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się od 1 czerwca. Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł, w dniu koncertu 25 zł. Zapraszamy do wcześniejszego zakupu biletów. Ilość miejsc ograniczona