Muzyka zbliża ludzi – kwestowali dla Kacpra (GALERIA)

W ramach projektu unijnego „Czas Zawodowców” powstał pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego o takim właśnie haśle. Kacper jest tegorocznym maturzystą, we wrześniu 2011 r., kilka dni przed swoimi osiemnastymi urodzinami uległ wypadkowi motocyklowemu. Doznał złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Rehabilitacja pozwala mu utrzymać osiągniętą sprawność i pomaga w leczeniu. Wolontariusze – „Zawodowcy” z ZS nr 2 we Wronkach zorganizowali wiele ciekawych atrakcji dla gości.

Z powodów niesprzyjającej pogody, koncert odbył się w WOK-u, a nie tak jak planowano wcześniej w Olszynkach. Od godziny 13.00 do 16.00 trwały gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Można było rodzinnie ułożyć puzzle, trafić piłeczką odbitą kijem hokejowym do bramki, lub zbić kręgle. Dzieci miały malowane twarze i każdy mógł zatańczyć Makarenę. W organizacji zabaw dla maluchów pomógł także poznański Lech.

Od godziny 16.00 czas w WOK-u czas zgromadzonych umilały występy wokalne Anny Polody, Moniki Kijek, Magdy Janickiej i Leszka Witkowskiego.

Po losowaniu nagród w loterii fantowej przyszedł czas na koncerty rockowe. Dla Kacpra zagrały nie tylko Desert Carpet, czy The White, ale także szczecińska Offensywa, która przebywała w tym czasie we Wronkach, oraz Zgon.

Do godziny 22 wolontariuszom udało się zebrać około 3000 zł.