Ranny lotnik już po operacji

Przypomnijmy, że ranny wronczanin, członek Aeroklubu Konińskiego trafił do szpitala w stanie ciężkim. Najbardziej ucierpiał kręgosłup rannego 31-latka. Do wypadku doszło w końcowej fazie konkurencji, podczas dolotu na lotnisko. Szybowiec zderzył się z ziemią w trudno dostępnym, bagnistym i zalesionym terenie, na skraju polany i został całkowicie zniszczony.


Wyświetl większą mapę

Początkowo policja podała informację, że rozbity szybowiec to Jantar Standard. Pilot rzeczywiście miał startować w mistrzostwach na takim szybowcu (na liście zgłoszonych zawodników widnieje przy nim Jantar Std 2), latał jednak zarejestrowanym w Danii ASW 20F.

Mieszkaniec Wronek to szybowcowy, juniorski Mistrz Polski z 2004 roku. Rok później był siódmym najlepszym pilotem na świecie podczas zawodów Mistrzostw Świata w Wielkiej Brytanii. Jest zeszłorocznym wicemistrzem Polski, ale już w kategorii seniorów w kategorii „15m”, a także w kategorii „club”. Oprócz tego w swojej karierze ma wiele innych osiągnięć na szczeblu krajowym, europejskim i światowym. Swoje życie w związał z lotnictwem, pracuje jako kontroler lotniczy.

Pilot w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Ustalane są okoliczności wypadku. O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Pozostaje nam życzyć szybkiego powrotu do zdrowia i kontynuowania swojej pasji.