O drodze do Jasionnej

Na konferencji prasowej z udziałem Burmistrza Wronek – Mirosławem Wieczorem, wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego – Wojciechem Jankowiakiem oraz Starostą Szamotulskim – Pawłem Kowzanem, która odbyła się 16 kwietnia (wtorek) oraz tematem przewodnim były problemy komunikacyjne poruszono także temat drogi do Jasionnej.

Kilka dni temu informowaliśmy co w tej sprawie słychać. Czy coś się zmieniło?

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak:
„Drugim temat jaki chciałbym dzisiaj poruszyć to sprawa drogi 140 z Wronek do Jasionnej. Jak wiemy sprawa jest dosyć głośna za sprawą mediów, protestów mieszkańców czy też wizyty premiera Donalda Tuska.

Jest to przykład sprawy z którą też mamy problem, bo kiedy spojrzymy na wykorzystanie tej drogi, to mówiąc szczerze jest ono bardzo małe. Jednakże jest to problem niewątpliwie ważny dla ludzi tam mieszkających oraz prowadzących działalność gospodarczą.

Kilka dni temu otrzymaliśmy zgodę na pierwszy etap przedsięwzięcia, którzy szacujemy na koszt ok. 15 milionów złotych. To jest duży wydatek ale wpisujemy go w perspektywę unijną. Jeżeli uda nam się znaleźć jakieś pieniądze w Urzędzie, możliwe, że remont zacznie się jeszcze w tym roku. Tak czy inaczej inwestycja ma zielone światło.

Tegoroczna zima spowodowała jednak większe wydatki na utrzymanie i remont dróg. Wysoka amplituda temperatur spowodowała większe uszkodzenia nawierzchni. Mówiąc w skrócie stan dróg wojewódzkich po zimie jest fatalny. Samorząd Wojewódzki potrzebuje dodatkowe 15 milionów złotych do kwoty już zaplanowanej na remonty, których po prostu nie ma. Jednak temat obwodnicy Wronek i droga w Jasionnej jest na dobrej drodze.”