14 zarzutów dla wronieckich włamywaczy

Pod koniec lutego do wronieckich policjantów zaczęły wpływać zgłoszenia dotyczące włamań do samochodów. W marcu powtarzały się włamania do sklepów oraz kradzieże z domów w budowie.

Na początku nie było wiadomo, kto może być sprawcą. Policjanci analizowali zdarzenia. Nie wykluczali, że złodziejami w tych sprawach mogą być te same osoby. Pod uwagę brali wszelkie możliwości. Dzięki dociekliwości dzielnicowego, wpadli na pewien trop, który okazał się trafny.

W minionym tygodniu zatrzymali trzech podejrzewanych o włamanie do sklepu spożywczego w Ćmachowie. Byli to trzej mieszkańcy Gminy Wronki. Zatrzymani mają 21, 18 i 16 lat. Mieszkają w sąsiednich wsiach.

W trakcie czynności wykonywanych przez wronieckich kryminalnych okazało się, że na przełomie lutego i marca mężczyźni okradli trzy domy w budowie, dwa sklepy spożywcze, 7 samochodów i dwa pomieszczenia gospodarcze. Kradli papierosy, alkohol, radioodtwarzacze, CB radia, elektronarzędzia, sprzęt RTV. Łączne straty można oszacować na ponad 12 tysięcy złotych. Część skradzionego mienia udało się odzyskać.

Mężczyźni usłyszeli 14 zarzutów. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

sierż. Sandra Śrama, KPP Szamotuły