Koncert chórów

Licznie przybyłych parafian powitał na koncercie ks. proboszcz Marian Binek podkreślając jak wielką moc mają kolędy w życiu Kościoła i każdego muzyka. W imieniu organizatorów koncertu – Wronieckiego Ośrodka Kultury – głos zabrał Paweł Bugaj, a w imieniu Chóru Milenium prezes Magdalena Jans. Każdy chór wykonał po cztery kolędy. Były wśród nich znane wszystkim Polakom i o charakterze pastorałkowym.

Wśród wielu doznań estetycznych czerpanych z każdego niemalże utworu „Kolęda dla Nieobecnych” z muz. Zbigniewa Preisnera dedykowana tym, którzy odeszli aby „żyć wiecznie” wzruszyła wszystkich do łez.
Bardzo ciepło prezes Magda Jans wspomniała, przed jej wykonaniem, byłego dyrygenta Bernarda Perza w drugą rocznicę śmierci i chórzystę Kazimierza Rusinka pożegnanego przed kilkunastoma dniami. Swoje krótkie, ale bolesne wystąpienie zakończyła słowami piosenki: „Daj nam wiarę, że to ma sens, że nie trzeba żałować przyjaciół, że gdziekolwiek są dobrze im jest, bo są z nami choć w innej postaci”. Kolędę tę zaśpiewały Monika i Agata, odbierając w podziękowaniu gromkie brawa.

Nie zabrakło wspólnego śpiewu wszystkich obecnych w świątyni na rozpoczęcie i zakończenie koncertu.
Po koncercie wszystkie chóry spotkały się na kolacji w sali Wronieckiego Ośrodka Kultury integrując się i planując wspólne koncerty.

Tekst i foto: Krystyna Tomczak i Paweł Bugaj