„Co w lesie piszczy?” – „Życie lasu”

Uczestnicy zajęć poznali zwyczaje zwierząt, a dzięki zaprezentowanym materiałom edukacyjnym w postaci odlewów zwierzęcych łap, nauczyli się jak rozpoznawać ich tropy. (Dowiedzieli się na przykład, czym charakteryzuje się trop wilka, którego również można spotkać w Puszczy Noteckiej!).

Po wzbogaceniu swojej wiedzy informacjami z obejrzanego filmu, wszyscy przystąpili do konkursu plastycznego. Zadaniem było narysowanie ulubionej pory roku.W rysunkach musiało się jednak znaleźć uzasadnienie wyboru, a także ukazanie przyrody. Prowadzący zajęcia uznali, że wszystkie prace są jednakowo piękne i postanowili wszystkim wręczyć nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Wronki, którymi były książeczki edukacyjne opisujące poszczególne warstwy lasu.

Powstałe prace zawisną w holu muzeum, gdzie przez ferie będzie można je podziwiać. Na końcu zajęć dzieci otrzymały drugą pieczątkę – tym razem muzealną.

Na kolejnych zajęciach dzieci dowiedzą się jakimi darami obdarza nas otaczający las. Zastanowią się co można zbierać w lesie, w jakim celu to wykorzystać, a także co możemy otrzymać z drzew. Dowiedzą się jak należy zachowywać się w lesie, oraz co zrobić, gdy ktoś się zgubi, lub zauważy pożar. Dzieci poznają czym jest ochrona przyrody i jak należ o nią dbać. Dowiedzą się też, jakie gatunki roślin i zwierząt są chronione.

Na zajęciach czeka kolejna porcja niespodzianek! Gorąco zapraszamy!
Daria Wajdeman-Waszyńska