Błękitni Cup 2012 rocznika 2002

W turnieju wzięło udział osiem zespołów. Organizatorzy podzielili turniej na dwie grupy, po cztery drużyny. Zwycięscy oraz drużyny, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach zmierzyli się o laur najlepszej drużyny.

TEKSTOWA RELACJA NA ŻYWO!

W pierwszym meczu zmierzyły się ze sobą TPS WinogradyMKS Błękitni Wronki Wynik po ostatnim gwizdku 2:1 dla TPSu.
TPS Winogrady – MKS Błękitni Wronki – 2:1

Następny mecz Mieszko GnieznoOrlik Kaźmierz właśnie się rozpoczyna. W pierwszej Akcji Dla Orlika padła bramka. Chwile później Orlik powiększył swoją przewagę do dwóch. W kolejnej akcji Gniezno zdobyło gola kontaktowego a chwilę później zdobył bramkę wyrównującą. Gniezno nabrało Wiatru w żagle, po kolejnej ładnej akcji zespołowej padła bramka. Od dłuższej chwili bramkarze popisują się pięknymi paradami. Wynik bez zmian aż do końca meczu.
Mieszko Gniezno – Orlik Kaźmierz – 3:2

Błękitni Owińska vs Akademia Reissa to następna dwójka. Od początku ostra rywalizacja na boisku. Padła bramka dla Błękitnych! A chwile później po kontrze kolejna. Bramkarz Błękitnch odpiera kolejne ataki Akademii. Równo z gwizdkiem Błękitni dobili przeciwnika strzelając piękną bramkę z rzutu wolnego.
Błękitni Owińska – Akademia Reissa – 3:0

Korona naprzeciw Błękitnych Wronki. Przed nami kolejny mecz. Po kilku pierwszych akcjach żadna z drużyn nie zdołała przejąć kontroli nad spotkaniem. I w końcu padła bramka dopisana do dorobku Korony. Słupek, poprzeczka a bramka nie pada – Błękitni starają się wyrównać. Końcowy gwizdek, wynik bez zmian.
MKS Błękitni Wronki – KS Korona Zakrzewo – 0:1

Błękitni Owińska kontra Orlik Kaźmierz. Sędzia gwizdkiem rozpoczął spotkanie. Pięknym technicznym strzałem w okienko popisał się zawodnik Orlika. Trwa oblężenie bramki Orlika, jednakże stoperzy świetnie sobie radzą. Błękitni po dobitce rzutu wolnego wyrównują. Nie całą minutę później w kolejnej akcji Obejmują prowadzenie przerzucając piłkę nad bramkarzem.
Błękitni Owińska – Orlik Kaźmierz 2:1

Korona Zakrzewo podejmuje drużynę Stoperu Poznań. Stoper gra technicznie. Piękny strzał w kierunku okienka bramki Korony. Niestety niecelny. Zawodnik Stoperu przez pomyłkę podał piłkę w polu karnym przeciwnikowi. Tylko parada bramkarza uratowała sytuację. W następnej akcji Stoper się rehabilituje zdobywając prowadzenie. Korona ma chyba najgłośniejszy doping na hali. Piłka po ziemi to kolejny sposób na bramkarza Korony. Jak on to wyciągnął! Stoper ma świetnego bramkarza.
Korona Zakrzewo – Stoper Poznań – 0:2

Stoper Poznań zaraz się przekona jak gra TPS Winogrady. W pierwszej akcji prowadzenie obejmuje Stoper, jednak chwile później z marzeń o zwycięstwie skutecznie leczy drużynę zawodnik TPSu. To musiało się tak skończyć – ostrzał Stoperu ląduje w siatce bramki. Tuż przed końcem spotkania kolejne wyrównanie.
Stoper Poznań – TPS Winogrady – 2:2

Zmiana duetu sędziowskiego. Na boisko wchodzą Leszek Andrzejewski kierownik drużyny Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań oraz Franciszek Łożyński trener Juniorów Starszych Błękitnych Wronki.

W kolejnym meczu zmierzą się Akademia Piotra Reissa z Mieszko Gniezno. To zdecydowanie nie jest turniej bramkarzy. W akcji sam na sam górą okazuje się napastnik z Gniezna. Niecałe 5 minut później pada bramka wyrównująca. Poprzeczka ratuje Gniezno!
Akademia Reissa – Mieszko Gniezno – 1:1

Rozgrywki grupowe zmierzają powoli ku końcowi. W kolejnym pojedynku zmierzą się ekipy TPS-u Winogrady oraz Korony Zakrzewo. W międzyczasie kolejne drużyny wraz z trenerami udają się na skromny poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Spotkanie jest bardzo dynamiczne i wyrównane. Najpierw na prowadzenie wyszli zawodnicy z Zakrzewa po pięknym strzale w „okienko” z prawego skraju boiska. Zawodnicy z Winograd szybko wyrównali, bo już w kolejnej akcji. Przed polem karnym faulowany był jeden z zawodników TPS-u, po strzale piłka sparował bramkarz, ale prosto na głowę stojącego tuż obok młodego zawodnika. Ten nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Po kilku minutach szybkiej gry Korona wyszła na prowadzenie. Po raz kolejny strzelając piękną bramkę z dystansu, tym razem piłka poszybowała tuż pod poprzeczkę.
TPS Winogrady – Korona Zakrzewo – 1:2

Kolejny mecz turnieju pomiędzy Błękitni Owińska a Mieszko Gniezno. Mecz zacięty jak wszystkie w turnieju. Po serii akcji na prowadzeniu 2 do 1 Błękitni. Piękna parada w wykonaniu bramkarza Błękitnych. Mieszko na chwilę przed końcem wyrównuje!
Błękitni Owińska – Mieszko Gniezno 2:2

Kacper Zimmer jest aktualnym królem strzelców turnieju z dorobkiem 6 bramek dla swojej drużyny – Mieszko Gniezno.

W ostatnim meczu grupy A zmierzą się MKS Błękitni Wronki ze Stoperem Poznań. Po paru minutowej serii wyrównanej wymiany akcji wyraźnym liderem spotkania okazuje się Stoper Poznań zdobywając 2 brami w dwóch kolejnych akcjach. Taki wynik utrzymał się do końca meczu. W przeciwieństwie do zeszłego tygodnia, gdzie starsi o 2 lata zawodnicy Błękitnych Wronki zwyciężyli, podczas tego turnieju wydają się być bardzo gościnni – do tej pory nie wygrali żadnego meczu.
MKS Błękitni Wronki – Stoper Poznań – 0:2

Ostatnie spotkanie grupy B to Akademia Reissa i Orlik Kaźmierz
Panuje wyrównana gra. To byłaby chyba niespodzianka gdyby ten mecz skończył się bezbramkowym remisem. Jednak nie, pięknym strzałem popisał się zawodnik Orlika. Chwilę później kolejny strzał nie do obrony – po słupku piłka znalazła się w siatce bramki Orlika.
Akademia Reissa – Orlik Kaźmierz – 2:0

I to by było na tyle, jeżeli chodzi o rywalizację w grupach. W następnej części turnieju będą obowiązywały inne reguły. Lider grupy a będzie walczył z drużyną która zajęła drugie miejsce w grupie B. Podobnie kolejny mecz, tylko, że lider grupy B zmierzy się z drużyną o oczko niżej z grupy A. Walka o trzecie miejsce stoczy się pomiędzy drużynami, które przegrały swoje mecze w półfinale.

Pierwszy półfinał: Błękitni OwińskaKorona Zakrzewo Panuje wyrównana gra, chociaż każda z drużyn miała sytuację bramkową. Kolejne akcie i kolejne popisy bramkarzy. Korona przyciska trochę Błękitnych, bramkarz ma dużo roboty, ale dzielnie broni bramki. Stało się! Bramka dla Błękitnych Owiński po błędzie bramkarza. Korona w rozsypce, kolejny gol dla Błękitnych. Groźny faul na zawodniku Błękitnych. Zawodnik Korony otrzymuje 2 minuty kary i schodzi z boiska. Koniec spotkania i okrzyk radości zespołu Błękitnych.
Błękitni Owińska – Korona Zakrzewo – 2:0

Drugi półfinał: Stoper PoznańMieszko Gniezno Kolejne spotkanie było również dynamiczne i również bezbramkowe aż do momentu kiedy zawodnik Mieszka umieścił piłkę w bramce. Bramkarz Stoperu chyba ma pecha – kolejna bramka dla Mieszka. Tym razem bramkarz w pełni usprawiedliwiony piłka była nie do obrony. Mieszko znów punktuje. Koniec meczu. Mamy Finalistów.
Stoper Poznań – Mieszko Gniezno – 0:3

Mecz o miejsce 7. MKS Błękitni WronkiOrlik Kaźmierz. Kolejny kiepski mecz Błękitnych. Orlik zdobywa bramkę. Po bramce samobójczej Orlik powiększa przewagę. Kolejna bramka dla Orlika. Chyba mają wygraną w kieszeni. Czwarta bramka dla Orlika i gwizdek sędziego. Koniec spotkania.
MKS Błękitni Wronki – Orlik Kaźmierz – 0:4

Mecz o miejsce 5. Akademia ReissaTPS Winogrady Sytuację sam na sam zmarnował zawodnik zespołu TPSu. Podobnej sytuacji nie traci Akademia, która wychodzi na prowadzenie. Strzał z ostrego kąta i piłka w siatce. TPS nabiera wiatru w żagle. KARNY. Akademia reisa dostała sytuację do zwiększenia przewagi. Nie wykorzystali tej szansy. Bramka kontaktowa dla TPSu.
Akademia Reissa – TPS Winogrady – 2:1

Mecz o miejsce 3. Stoper PoznańKorona Zakrzewo Zamieszanie w polu karnym Stoperu Poznań. Napastnik Korony mija zwodem bramkarza i lekko kieruje piłkę w stronę siatki. W ostatniej chwili zawodnik Stoperu wyciąga piłkę. Oblężenie bramki Stoperu trwa nadal. Korona nie zostaje w tyle. Piłka strzelona w światło bramki przez Poznaniaków zablokowana na linii bramowej przez zawodnika Korony. Kolejne trafienie w spojenie bramki Korony. Pechowa ta bramka – trafienie w poprzeczkę bramki Korony. Pierwsza seria rzutów karnych w turnieju wisi nad tym spotkaniem. A jednak, Korona trafia w siatkę z rzutu rożnego. Strzał za kołnierz i Korona powiększa przewagę. Korona dokonuje egzekucji nad Stoperem. Mamy chyba akcję bramkową meczu. Bramka honorowa dla Stoperu. Korona trafia po raz kolejny. Gwizdek końcowy i okrzyk radości.
Stoper Poznań – Korona Zakrzewo – 1:4

Finał. Błękitni OwińskaMieszko Gniezno. W pierwszej akcji Mieszko zyskuje przewagę. Zawodnicy z Gniezna poszli za ciosem, kolejna bramka przez tego samego zawodnika. Kolejna akcja , kolejna bramka. Czy Błękitni nawiążą walkę? Błąd obrońcy Mieszka, Błękitni punktują. Hat Trick Karola Zimmera, który utrzymuje się jako król strzelców. Sytuacja bramkarz na trzech zawodników Błękitnych musiała się skończyć bramką, czy zdążą wyrównać? Bramka z autu dla Mieszka ta jednak się nie liczy. Nie szkodzi akcję później Mieszko zdobywa kolejną bramkę. Gwizdek sędziego i mecz skończony.
Błękitni Owińska – Mieszko Gniezno – 2:5

Tabela końcowa:
1. Mieszko Gniezno
2. Błękitni Owińska
3. Korona Zakrzewo

4. Stoper Poznań
5. Akademia Piotra Reissa
6. TPS Winogrady Poznań
7. Orlik Kaźmierz
8. MKS Błękitni Wronki

Trwa liczenie głosów w ankiecie na najlepszego piłkarza i najlepszego bramkarza turnieju. Ceremonia rozdania nagród rozpocznie się lada moment.
Na turnieju zjawił się nie kto inny jak burmistrz Mirosław Wieczór, który wręcza nagrody młodym zawodnikom.

1. Królem strzelców został Karol Zimmer
2. Najlepszym bramkarzem został Dawid Brandyk
3. Najlepszym zawodnikiem został Michał Marszałkiewicz
4. Najmłodszym zawodnikiem został Stasiu Miszkiewicz

Za uwagę dziękują,
Jędrzej Skrzypczak i Karol Grajewski