VI Turniej o Złoty Wawrzyn

Dziś odbył się VI już Turniej o Złoty Wawrzyn, którego co roku organizuje Uczniowski Klub Sportowy Wawrzyn przy Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Biezdrowie.

Tradycyjnie wystąpiło 5 lokalnych zespołów: UKS Wawrzyn, UKS Leśna, UKS Nałęcz, Marynia oraz Mażoretki Miraż.
Turniej otworzył zastępca Burmistrza Robert Dorna, a prowadził go Pan Roman Kabaciński. W jury zasiedli między innymi Agnieszka Andrzejak , Romuald Prajs, Katarzyna Szablewska.

Pierwsza konkurencja polegała na ułożeniu hasła z porozcinanych liter. Po ułożeniu każda osoba musiała dobiec do swojego opiekuna i zapisać słowa hasła. Hasłem był tytuł hitu tegorocznego lata „Ona tańczy dla mnie”.
Najwięcej punktów w tej konkurencji zdobyły dziewczyny z UKS Leśna. Następnie wszystkie zespoły zatańczyły wspólnie do tejże piosenki.

Drugą konkurencją było znane już uczestnikom walki o Złoty Wawrzyn grupowe skakanie przez skakankę. Najlepsze okazały się w tym Mażoretki, UKS Leśna oraz UKS Wawrzyn.

Pomiędzy konkurencjami zespoły przedstawiały taniec reprezentatywny dla swojej grupy.

W kolejnych konkurencji zespoły musiały przeprowadzić drewniany klocek kijem hokejowym, przechodząc pod bramką od hokeja i zbudować wieżę z 10 klocków. Czwarta konkurencja zaś polegała na przechodzeniu przez „tunel” na czas. Najszybciej poradziły sobie w tym dziewczęta z UKS Wawrzyn z czasem 1:18 min.

Ostatnią konkurencją było ubranie swojego opiekuna na dany zawód. Marynia trafiła na strażaka, Mażoretki za sportowca, UKS Nałęcz za lekarza, UKS Wawrzyn trafił na kucharza, a UKS Leśna na tancerza,

VI Turniej o Złoty Wawrzyn

Turniej zakończył się następującymi wynikami:

1 miejsce – UKS Wawrzyn – 41 punktów
2 miejsce – UKS Leśna – 37 punktów
3 miejsce – Mażoretki Miraż – 35 punktów
4 miejsce – Marynia – 32 punkty
5 miejsce – UKS Nałęcz – 21 punktów