11 listopada

Spod wronieckiej jednostki OSP chwile przed 10 ruszył marsz. Kilkanaście sztandarów różnych instytucji (szkoły, okoliczne OSP, TMZW, Bractwo Kurkowe, Związek Jeńców Politycznych, harcerstwo…) w towarzystwie mażoretek oraz orkiestry dętej przemaszerowało do kościoła pod wyzwaniem św. Katarzyny, gdzie odbyła się masz święta.

Na 11.15 przewidziano dalszą część przemarszu połączoną ze składaniem kwiatów w miejscach pamięci narodowej.

Zaraz po mszy świętej na ul. Sierakowskiej znów uformował się pochód, który przemaszerował na rynek, pod pomnik. Tam po raz pierwszy dzisiejszego dnia złożony kwiaty.
Burmistrz Mirosław Wieczór przypomniał zgromadzonym postać Cyryla Sroczyńskiego oraz rozdał najmłodszym uczestnikom balony.

Następnie zwartą kolumną wszyscy przeszliśmy pod pomnik na ul. Chrobrego, gdzie złożono kolejne kwiaty.
Chwilę później ul. Ratuszową dotarliśmy do przebudowanego parku im C. Sroczyńskiego, tam ponownie złożono kwiaty i wypuszczając balony w powietrze otwarto oficjalnie park.

Dla wszystkich chętnych przygotowano następną atrakcje w budynku Wronieckiego Ośrodka Kultury – wspólne śpiewanie pieśni patriotyczniej oraz poczęstunek.

Na 17.00 przewidziano spektakl „Czas Czerwieni” w reżyserii Ilony Fudali i przygotowany przez utalentowany zespół Odgrywane Kapsle. Spektakl ten w dniu 5 października wzruszył widownię biorącą udział w obchodach Dnia hołdu i pamięci o Ofiarach reżimu komunistycznego.

Wejściówki bezpłatne, do odbioru w sekretariacie WOKu. Nie wiemy co prawda, czy dzisiaj będzie możliwość odbioru, ale jeżeli będą wolne miejsca, podejrzewamy że nie będzie problemu wejść do sali widowiskowo-kinowej przy Poznańskiej.