Znakomity start Błękitnych. Czy to będzie przełomowy sezon?

Znakomity start Błękitnych. Czy to będzie przełomowy sezon?

Reaktywowani w 2007 roku Błękitni Wronki w cuglach wygrali rozgrywki B klasy (sezon 2008/09) oraz A klasy (2009/10). Optymiści błyskawicznie uwierzyli, że do Wronek szybko powrócić może piłka na stosunkowo wysokim poziomie. Do wywalczenia miejsca w IV lidze potrzebny był jeszcze jeden krok: okazać się lepszym od rywali w lidze okręgowej.

Niestety okazało się, że nie jest to zadanie łatwe. W debiutanckim sezonie na tym poziomie rozgrywek (2010/11) Błękitni zdołali wywalczyć jedynie 10 pozycję. Rok później wronczanie byli siódmi. Być może obecny sezon, który wystartował w zeszłym miesiącu, okaże się okresem przełomowym. Rezultaty osiągnięte przez naszą drużynę w dotychczasowych meczach mogą budzić nadzieję.

Błękitni rozegrali 3 spotkania i w każdym zainkasowali pełną pulę punktów.

Błękitni Wronki 2-1 Warta Sieraków
Patria Buk 0-1 Błękitni Wronki
Błękitni Wronki 4-0 Sokół Rakoniewice

W tym momencie zespół z Wronek należy do trzech drużyn, które ze wszystkich meczów wychodziły zwycięsko. Liderem (ze względu na lepszy bilans bramkowy) jest odwieczny rywal wronieckich piłkarzy – Sparta Szamotuły. Jeśli Błękitni podtrzymają dobrą dyspozycję i rzeczywiście powalczą w tym sezonie o awans, to być może właśnie Sparta będzie ich największym konkurentem.

Tabela ligi: