Warsztaty historyczne dla młodzieży

18 września godz. 16.30 w muzeum odbędą się specjalne zajęcia historyczne dla młodzieży gimnazjalnej i młodszych klas licealnych, które poprowadzi p. Bartosz Kuświk, pracownik IPN w Poznaniu.

Zajęcia rozpocznie wykład zatytułowany: „Życie codzienne w okupowanej Wielkopolsce”, który porusza problem funkcjonowania mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy. Podczas trwającego ok. 45 minut wykładu przedstawione zostaną zdjęcia, obrazujące życie codzienne Polaków i Niemców na terenie tzw. Kraju Warty.

Wykład połączony będzie z warsztatami historycznymi pt. „Wojna obronna 1939”. Tematyka warsztatów poświęcona jest wybuchowi II wojny światowej i walce obronnej Polaków. W trakcie lekcji młodzież będzie korzystać z pomocy tekstów źródłowych oraz materiałów ikonograficznych. Uczniowie poznają najważniejsze wydarzenia i bohaterów, którzy trwale zapisali się w historii Polski.
Dodatkowo uczestnicy zajęć będą grać w historyczną grę edukacyjną pt. „Pamięć ’39”, która pomoże w utrwaleniu wiedzy na temat wojny obronnej prowadzonej przez Polaków w 1939r.

Zachęcamy młodzież i nauczyli do wzięcia w udziału w zajęciach muzealnych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, grupy zorganizowane (np. kółka historyczne) prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne.