Tego jeszcze nie było!

Dzisiaj, po godzinie 17:30 w hotelu Olympic odbędzie się impreza, której jeszcze we Wronkach nie było.

WronCannes wzorowane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, to happening przygotowany przez twórców i aktorów biorących udział w realizacji niezależnego filmu krótkometrażowego „Przed sklepem jubilera” reżyserii Filipa Gawla.

Punktualnie o 17.30 przed hotel Olympic podjedzie ekskluzywny wóz, z którego wysiadać będą aktorzy kółka teatralnego „Odgrywane Kapsle”, grający w filmie.
W towarzystwie fleszy aparatów, po czerwonym dywanie wejdą do budynku hotelu, gdzie na 18.00 przewidziano pra-premierę filmu dla przedstawicieli mediów i vipów.

Równocześnie dla wszystkich uczestników happeningu, odbędzie się koncert pt. „Chwila o miłości”.
Zagrają: Dominik Binias – pianino i Magdalena Janicka – śpiew oraz Gosia Ćwiertnia i Tata.

Następnie planowana jest konfernecja prasowa, gdzie pod ostrzałem pytań dzielnie bronić się będą wszyscy uczestniczący w filmie. (Udało nam się rzucić okiem w listę spodziewanych gości i między innymi figuruje tam dziennikarz portalu wp.pl a nawet Telewizja Polska.)

Jak się dowiedzieliśmy, akcja ta ma na celu nagłośnienie filmu „Przed sklepem jubilera”. Jeśli uda się wywołać odpowiedni szum medialny o wiele łatwiej będzie promować film w większych miastach.


Utwór skomponowany przez Sylwka Szwedę do filmu „Przed sklepem jubilera”.
Wykonanie „U Pana Boga za piecem”.
Obraz: Gabriela Mruszczak

Film jest dla mnie wynikiem wspólnej pracy, owocem przyjaźni, rezultatem wspólnego patrzenia w jednym kierunku z różnych miejsc, pozycji społecznych. Każdy, który zaangażował się w to dzieło użyczył tyle talentu ile miał. Ni mniej, ni więcej. Film jest opowieścią, nie tylko o postaciach, które nakreślił nam Karol Wojtyła w swoim dramacie, ale też o współczesnej młodzieży. ~brat Cordian.