Prapremiera filmu "Przed Sklepem Jubilera"

W niedzielne popołudnie dn. 29 kwietnia bieżącego roku, w Hotelu Olympic odbyła się prapremiera filmu „Przed Sklepem Jubilera” wyreżyserowanego przez Filipa Gawla. W rolę głównych bohaterów wcielili się aktorzy z wronieckiego kółka teatralnego „Odgrywane Kapsle”, prowadzonego przez Ilonę Fudali. Głównym pomysłodawcą nakręcenia tego filmu był br. Cordian OFM.

O 17:30 aktorzy przybyli pod „Olympic” ekskluzywnym samochodem. Była to ich pierwsza styczność z czerwonym dywanem. Jędrzej Skrzypczak, Joanna Sroczyńska, Mateusz Mamet, Monika Kijek, Korneliusz Janicki, Matylda Fudali, Kacper Bąk, Filip Dorna, scenarzystka Ilona Fudali oraz reżyser Filip Gawel przyznali, że byli pozytywnie zaskoczeni ilością dziennikarzy i fotografów zebranych przed Hotelem.

Projekcja filmu dla VIP-ów i dziennikarzy rozpoczęła się o godzinie 18:00, na prapremierze filmu swoją obecnością zaszczycili goście Burmistrz MiG Wronki, oraz Dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury. Film został odebrany przez widzów bardzo pozytywnie. Po projekcji filmu, w Sali Atena, miała miejsce konferencja prasowa z udziałem aktorów, reżysera i scenarzystki. Na konferencji mogliśmy się dowiedzieć o atmosferze panującej na planie zdjęciowym oraz o dalszych planach promocji filmu. Wszyscy aktorzy działali w wolontariacie, mimo tego film prezentuje bardzo wysoki poziom, za sprawą ciężkiej pracy ekipy oraz profesjonalistą, którzy pomagali na planie zdjęciowym min. Jerzy Mazzol, Alicja Patyniak, Grzegorz Dolecki, Natalia Ratajczyk, Gabriela Mruszczak, Sylwester Szweda, Teatr Wena, Studio RR oraz Maleo Reggae Rockers.

Po konferencji prasowej, można było porozmawiać z aktorami przy kawie i cieście.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić was na premierę filmu, która odbędzie się prawdopodobnie 31 maja.
Więcej informacji o premierze udostępnimy w najbliższym czasie.