Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

30 marca w południe na Hali Nałęcz w Szamotułach odbyły się Powiatowe Targi Edukacji i Pracy dla szkół ponadgimnazjalnych. Wśród ok. 20 stanowisk można było znaleźć te należące do szkół z naszego miasta: Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich oraz Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach.

Można było zapoznać się z ofertą edukacyjną kierowaną do tegorocznych absolwentów szkół gimnazjalnych. Oprócz tego, pojawiło się kilka stanowisk szkół wyższych, Urzędu Pracy, Ochotniczego Hufca Pracy, oraz komercyjnych firm z powiatu.

Atmosfera na hali była bardzo sympatyczna, wszędzie krążyli przedstawiciele stanowisk rozdając ulotki oraz łakocie.


Do najważniejszych informacji należy fakt, że przyszły rok szkolny zmieni obliczę edukacji, ponieważ zmienia się podstawa programowa oraz sposób prowadzenia zajęć.
Dla zainteresowanych umieszczamy adresy stron internetowych szkół z naszego miasta:

Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich
Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach.