Dzień brytyjski w Zespole Szkół nr 2

Po Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Francji i Czechach kolejny raz nadszedł czas na „Dzień brytyjski” w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach.

„Dzień brytyjski”, którego prowadzącym byli Mirosława Włóka oraz Mateusz Musiał rozpoczął się około godziny 11:30, a jego start zapoczątkował hymn Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej.

Tradycyjnie już, dzień organizowany co roku przez Eurokoło pod przewodnictwem p. Agnieszki Sobkowiak to finał konkursu wiedzy o państwie, które wybrał w tym roku jego zarząd, przeplatany występami artystycznymi. W tym roku do walki o pierwsze miejsce doszły klasy II TA, II LA i III LA.

Pierwszą konkurencją był teleturniej „Milionerzy” z zestawem pytań na temat Wielkiej Brytanii, który poprowadził Mateusz Malinowski. Następnie przedstawiciele klas mieli za zadanie odgadnąć o jakim miejscu w Wielkiej Brytanii mowa.

Po tych dwóch konkurencjach nadszedł czas na krótki występ artystyczny, w którym uczniowie odgrywali swoje role jako Alexander Fleming, Wiliama Szekspira, Izaaka Newtona, królowej Elżbiety II, Sherlocka Holmes i Doktora Watsona. Nie zabrakło również brytyjskich zespołów – chłopacy wcielili się w legendarnych już Bitelsów, a dziewczęta w aktualnie popularny zespół Spice Girls.

Kolejny konkurs polegał na odpowiedzi na pytanie dotyczące sławnych osobowości w dziejach Wielkiej Brytanii, na których wystylizowani byli uczniowie. Można tam było ujrzeć między innymi Winstona Churchilla, matkę Elżbiety II czy też Harrego Pottera wraz z Hermioną.

Patrycja Lisiak i Agnieszka Nowak wcieliły się w rolę Trinny & Susannah, pomagając ubrać się odpowiednio, a Mateusz Malinowski i Aleksandra Sroczyńska odegrali rolę bohaterów „Romea i Julii” w czasach nowoczesnych. Uczniowie improwizowali również wykonywanie piosenek na scenie przez brytyjskich artystów, a Kasia Korczak zaśpiewała utwór Adele – Someone Like You.

Dalszą częścią było wytypowanie najpiękniejszej uczennicy oraz najprzystojniejszego ucznia.
Kandydaci prezentowali się trzykrotnie: w stroju sportowym, mundurku szkolnym oraz stroju balowym. Był również konkurs na najlepiej przebraną osobę na hali, która obowiązkowo musiała mieć ubrany kapelusz.

Po wszystkich konkurencjach nadszedł czas na wyniki. Klasą, która zwyciężyła tegoroczny konkurs na temat Wielkiej Brytanii została klasa III LA. Najpiękniejszą uczennicą wybrana została Sandra Nowaczyk, a najprzystojniejszym uczniem został Dawid Bajon. Najlepiej przebraną osobą okazała się Pani Sylwia Pogorzelczyk.

Po wręczeniu nagród wykonane zostało wspólne zdjęcie wszystkich aktywnie biorących udział, po czym zakończono tegoroczny dzień europejski.

Obszerna fotorelacja:

Dzień Brytyjski w Zespole Szkół nr 2

Zobacz też poprzedni rok szkolny: Dzień grecki