Zwolniono trenera Błękitnych Wronki!

Z dniem dzisiejszym funkcję trenera Błękitnych Wronki przestał piastować Sławomir Dyzert. Współpracował on z Wronieckim klubem od ostatniej przerwy przedsezonowej. Nie znamy powodów decyzji zarządu klubu z Wronek.

Dzisiejszy trening na Orliku poprowadził drugi trener, a zarazem kapitan zespołu – Przemysław Małecki. Sławomir Dyzert pożegnał się dziś z zawodnikami i podziękował za współpracę z młodym oraz zdolnym zespołem.

Dla zawodników jak i dla nas decyzja zarządu jest co najmniej niezrozumiała. Możemy wykluczyć powód słabych wyników. Czwarte miejsce w przełomowym sezonie dla Błękitnych, właśnie ze względu na zatrudnienie profesjonalnego trenera oraz ściągnięciu do klubu dużej liczby zawodników, którzy tworzą trzon zespołu jest dobrym osiągnięciem.

Zgrywająca się cały czas drużyna grała z meczu na mecz coraz lepiej, a wprowadzenie do składu juniorów, przez Sławomira Dyzerta były dobrymi decyzjami. Rolę zwolnionego trenera przejął Przemysław Małecki, jak dalej potoczy się sprawa? Trudno ocenić.

Do końca rundy zostały dwa mecze. Już w sobotę Błękitni zagrają w Popowie mecz z NKS-em Niepruszewo, a morale drużyny przez niespodziewaną decyzję spadło. Miejmy nadzieje, że nie odbije się to na postawie zawodników. Liczmy na to, że Błękitni następne dwa mecze zagrają dla swojego byłego trenera.

O powodach oraz dalszemu rozwojowi sytuacji będziemy jeszcze was informować. Do boju Błękitni!

Karol