Projekt Wronieckiej komunikacji publicznej w fazie zaawansowanej

Co prawda nie wiadomo kiedy Wronczanie pierwszy raz będą mogli wsiąść do autobusu, który zawiezie ich z jednego miejsca Wronek do drugiego, ale dowiedzieliśmy się jaka będzie trasa przyszłej komunikacji.

Pomysł zrodził się w czerwcu tego roku, a obecnie trwają rozmowy Gminy Wronki z administracją i służbami porządkowymi będących na szczeblu powiatu oraz województwa. Projektowana trasa ma łączyć Nową Wieś z Zamościem, ulicami: Poznańską, Dworcową, Niepodległości, Mickiewicza i Leśną.

W czerwcu tego roku do Urzędu Miasta i Gminy Wronki wpłynął wniosek wytyczenie przystanków autobusowych oraz zatwierdzenie przebiegu trasy, na której planuje przewóz osób. Wytyczenie przystanków, zgodnie z obowiązującymi od marca bieżącego roku przepisami, niezależnie od kategorii drogi, stanowi obowiązek Gminy.

Wstępny projekt wraz z przystankami został wysłany do zaopiniowania do zarządców dróg do których należą ulicę po których miała biec trasa autobusu. Po uzyskaniu opinii, wykonane zostały projekty, które przekazane zostały ponownie do zaakceptowania: zarządcom dróg, komendzie powiatowej i wojewódzkiej Policji oraz Staroście Szamotulskiemu.

Projektowana trasa ma łączyć Nową Wieś z Zamościem, ulicami: Poznańską, Dworcową, Niepodległości, Mickiewicza i Leśną. Na tych ulicach zlokalizowane zostaną przystanki.

Co sądzicie o takiej trasie? Czy nie uważacie, że mieszkańcy Borku mogą czuć się pominięci? Piszcie.

Karol