V edycja pucharu o "Złoty Wawrzyn" za nami

Dnia 20 listopada 2011 r. w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Biezdrowie po raz piąty odbył się Turniej Rekreacyjno–Sportowy Zespołów Tanecznych o „Złoty Wawrzyn” organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Wawrzyn”. Imprezę sfinansowała Gmina Wronki oraz sponsorzy.

W turnieju wzięły udział następujące drużyny : Stowarzyszenie Grupa Muzyczna „Mikono” z Sierakowa, UKS „Nałęcz” z Ostroroga, UKS „Leśna” z Wronek, Zespół Folklorystyczny „Marynia” z Wronieckiego Ośrodka Kultury, Mażoretki „Miraż” z Wronieckiego Ośrodka Kultury oraz gospodarze UKS „Wawrzyn” Formacja Taneczna „Iskierniki”.

Jak co roku organizatorzy przygotowali dla zaproszonych grup ciekawe konkurencje. Pierwsza polegała na celnym rzucie piłką do kosza. Następnie skakanka zespołowa, gdzie dziesięciu uczestników po kolei miało przeskakiwać przez linę, na końcu mógł dołączyć opiekun, za co były dodatkowe punkty.

Najwięcej śmiechu wywołała kolejna zabawa pod nazwą „Taniec z Gwiazdami”. Polegała na tym, by drużyna otworzyła karton, w nim znajdował się rysunek, wg którego należało ubrać swoich opiekunów. Jeden strój był dla pani, drugi dla pana. Każdy uczestnik miał zabrać jedną rzecz i dać odpowiedniej osobie. Były to m.in. krawat, korale, kamizelka, kalosze, wianek, koszulka, spódniczka, fartuszek. Ubieranie odbywało się na czas. Na koniec para musiała zatańczyć poleczkę. Wszystkie pary chętnie stanęły na parkiecie i zakręciły się w takt muzyki.

Potem 10 uczestników miało zrobić z papieru czapkę, była to znana sztuka składania papieru czyli „Orygami na wesoło”, a na końcu był tor przeszkód.W międzyczasie każda drużyna przedstawiała przygotowaną przez siebie prezentację. Jedni tańczyli, inni śpiewali, a Mikano zagrało przebój „Alibaba”. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale a finałem integracji była wspólnie zatańczona „Belgijka”. Na wyróżnienie zasługują najmłodsi uczestnicy: Mażoretki „Miraż”- kadetki oraz „Iskierki BIS”, dla niektórych dziewczynek był to bardzo udany debiut. Dla przybyłych gości rodzice „Iskierek” przygotowali słodki poczęstunek oraz kawę.

V Turniej Rekreacyjno-Sportowy Zespołów Tanecznych wygrały „Iskierki” i to one otrzymały z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Wronki pana Mirosława Wieczora „Złoty Wawrzyn”. Burmistrz wręczył też nagrody i dyplomy pozostałym drużynom. Na turnieju był obecny również poseł Romuald Ajchler, który także wręczył nagrodę zwycięskiej drużynie w postaci smyczy i PenDrive USB 4GB.

Cała impreza miała wspaniałą oprawę dzięki sponsorom: Adam JASIŃSKI, AMICA WRONKI, ANDROPOL, Bogdan KRÓLIK, Tadeusz CHOJAN, Dariusz STASZAK, EL-TRANS, GELG, Hurtownia „JOTMAR”, Janusz CHOJNACKI, K. i P. MAMETOWIE, KORONA Kielce, LECH Poznań, LECHIA Gdańsk, LEGIA Warszawa, Lena MARCZYŃSKA, , Mirosław NOWAK, NEVKOM plus, PUH „Rol-MAR”, Piotr KITA, Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp.z o.o, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „ZDROWIE” W IZDEBNIE, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna DĄBROWA, Romuald AJCHLER, Zbigniew AJCHLER, Tomasz AJCHLER, Ryszard BANASZKIEWICZ, SUKURS, TEKOPAK, UMiG WRONKI, WIDZEW ŁÓDŹ, WOK Wronki, LER, Zbigniew HOJAN, Urszula ŚWINIARSKA, Maria KUBIŚ, Jacek SZYCHOWIAK, Maciej Skorża, Szymon Sawala, Grzegorz Wojtkowiak, Hubert Wołąkiwicz, Marcin Kikut.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy, wspaniale się bawili w to niedzielne popołudnie i spotkamy się wspólnie za rok. Do zobaczenia!

Tekst – UKS Wawrzyn
Zdjęcia – Wronczanie.pl