Turniej halowej piłki nożnej Amica Cup rocznika 2001

W minioną niedzielę na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich na ul. Leśnej odbył się turniej halowej piłki nożnej organizowany przez klub Amica Wronki i przy pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Wronki Mirosława Wieczora. Patronat medialny nad turniejem objął portal Wronczanie.pl

Trzeci turniej organizowany przez Amicę był przeznaczony dla grupy wiekowej urodzonej w 2001 roku i tych młodszych. Na zaproszenie Amiki Wronki przybyli: UKP Zielona Góra, UKS Unia Swarzędz, Warta Sieraków, UKS „Czwórka” Kostrzyn n. Odrą, Sparta Szamotuły, Sparta Szamotuły, Chrobry Poznań oraz dwie drużyny reprezentujące Suchary Suchy Las. Opiekunem Amiki Wronki, tak jak drużyny z przed tygodnia jest Przemysław Szała.

Rozgrywki stały na wysokim poziomie, a w pierwszej kolejce spotkań wyniki do końca meczów był sprawą otwartą. Dopiero następne mecze pokazały, kto może pokusić się o zwycięstwo w całym turnieju. Trzeba przyznać, że podczas turnieju uwagę przykuwało parę indywidualności. Z drugiej strony widać, było że drużyny takie jak UKP Zielona Góra, Suchary Suchy Las czy Chrobry Poznań, są ze sobą zgrane.

Turniej podzielono na dwie fazy. Pierwsza, polegała na rozgrywkach w dwóch pięciodrużynowych grupach. Następnie grały ze sobą drużyny, które zajęły te same miejsca, o 9., 7., 5., 3. oraz o 1. miejsce. Także, rozegrano łącznie 34 spotkania grupowe oraz 5 meczów finałowych. Niestety smuci postawa drużyny Amiki Wronki, którzy okazali się bardzo gościnni dla przyjezdnych drużyn. Zero widnieje przy punktach oraz przy liczbie strzelonych bramek, swoją pierwszą bramkę Amica zdobyła dopiero w meczu o 9 miejsce.

Grupa 1:
1. Suchary Suchy Las I – 9 – 6:1
2. Sparta Oborniki – 7 – 2:1
3. UKS Unia Swarzędz – 7 – 3:3
4. Warta Sieraków – 4 – 4:4
5. Amica Wronki – 0 – 0:7

Grupa 2:
1. UKP Zielona Góra – 10 – 4:1
2. Chrobry Poznań – 7 – 5:3
3. Sparta Szamotuły – 4 – 4:3
4. Suchary Suchy Las II – 4 – 3:4
5. UKS 4 Kostrzyn – 1 – 2:5

Najwięcej emocji dostarczył finał, który zasługuje nawet na osobną relację. Ostatni mecz turnieju, był tym spotkaniem, na które mogli czekać kibice. Bez wątpienia spotkały się ze sobą dwie najlepsze drużyny tego dnia. Ten dramatyczny i emocjonujący mecz rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Poziom i tempo spotkania porwały publiczność, nawet piłkarze podzielili się na tych, którzy wspierali drużynę z Zielonej Góry oraz tych co kibicowali Sucharom Suchy Las. Przy rzutach karnych, można było zaobserwować jak ważne jest przygotowanie mentalne zawodników. Siedzący na liniach kibice-piłkarze wywierali ogromną presję na strzelcach co zaowocowało takim wynikiem.

Finały
Mecz o IX miejsce – Amica Wronki : UKS Czwórka Kostrzyn n. Odrą1:3
Mecz o VII miejsce – Warta Sieraków : Suchary Suchy Las II0:3
Mecz o V miejsce – UKS Unia Swarzędz : Sparta Szamotuły1:1 (k. 0:2)
Mecz o III miejsce – Sparta Oborniki : Chrobry Poznań0:3
Mecz o I miejsce – Suchary Suchy Las I : UKP Zielona Góra 1:1 (k. 0:2)

Organizatorami turnieju byli trenerzy Amiki i Błękitnych Wronki – Grzegorz Figas, Karol Kikut, Przemysław Małecki, Fabian Myszkowski, Maciej Stachowiak i Przemysław Szała. Przy organizacji pomagał kierownik drużyny Błękitnych Wronki Stanisław Juracki oraz nasz portal. Tym razem obiad zapewniła stołówka internacka znajdująca się przy hali sportowej. Wyżywienie pomogła zorganizować pani profesor Teresa Dąbrowska – wychowawca oraz opiekun piłkarzy Amiki Wronki uczących się na Leśnej. Pani profesor nie dałaby sobie sama rady, dla tego fachowo pomogły jej uczennice z gimnazjum na Leśnej – Karolina Kwapisz, Karolina Smolarek i Marysia Stachowiak.

Trenery prowadzący imprezę poprowadzili ceremonię przyznania nagród. Oprócz nagrodzenia wszystkich drużyn oraz naturalnie zwycięskiej, przyznano także nagrody indywidualne dla króla strzelców turnieju, najlepszego bramkarza i najlepszego gracza turnieju wybieranego przez trenerów wszystkich drużyn.

Karol