Ćwiczenia przeciwpożarowe w Szkole na Leśnej

W dniu 24 listopada 2011 roku, o godz. 14.00, w Zespole Szkół nr 1 na ulicy Leśnej we Wronkach, zgodnie z par. 17 pkt. 2 rozporządzenia MSWiA, z dnia 7 czerwca 2010 roku, w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych terenów, przeprowadzono praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z obiektu szkoły i internatu ZS nr 1.

Połączone ze szkoleniem strażaków OSP Wronki na obiekcie szkoły i internatu ZS nr 1. O godz. 14.00 Dyrektor ZS nr 1 zgłosiła do PSK PSP Szamotuły pożar budynku szkoły i internatu, dyżurny PSK PSP Szamotuły natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponował jednostkę OSP Wronki.

Równocześnie personel ZSZ przystąpił do ewakuacji uczniów z budynku ZSZ na miejsce zbiórki do ewakuacji, gdzie sprawdzono obecność wszystkich uczniów, nikogo nie brakowało. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie.

Przebieg ćwiczeń był podporządkowany realizacji podstawowych celów: doskonaleniu funkcjonowania krajowego systemu ratowniczego na terenie powiatu szamotulskiego, zapoznaniu strażaków OSP Wronki ze specyfiką obiektów ZSZ nr 1, praktycznemu sprawdzeniu przyjętych procedur ratowniczych w przypadku wystąpienia zdarzenia wymagającego częściowej lub całkowitej ewakuacji uczniów ZSZ nr 1.

Więcej zdjęć na stronie internetowej OSP Wronki.

Karol