Wronki placem budowy i utrudnienia z tym związane

To, że Wronki stają się wielkim placem budowy można zauważyć gołym okiem. Potwierdzeniem tego jest wiadomość jaką otrzymaliśmy z Urzędu MiG Wronki. Informacja dotyczy miejsc w których aktualnie prowadzone są prace, a także te w których dopiero będą.

Oprócz tego możecie przeczytać wewnątrz informacji, dochodzi jeszcze rozpoczęcie budowy przedszkola na Borku. Parę dni temu oddano do użytku ulicę Spokojną z nową nawierzchnią, a także kończone są prace w związku z budową parkingu na ul. Poznańskiej.

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. we Wronkach informuje, że firma WUPRINŻ S.A. rozpoczyna w bieżącym tygodniu prace budowlane związane z budową sieci kanalizacyjnej we Wronkach w rejonie:

1. ul. Niepodległości w rejonie skrzyżowania z ul. Mickiewicza skąd wykonywany będzie pod nią przewiert w kierunku ul. Słowackiego. Dalsze roboty w tym rejonie będą uzależnione od prognoz i aktualnych warunków pogodowych.

2. ul. Dworcowej od wysokości nowego zakładu „Samsung” wykonywany będzie kanał sanitarny w kierunku dworca kolejowego oraz ul. Polnej.

3. ul. Warzywnej , gdzie projektowany kanał sanitarny będzie przebiegał w istniejącym pasie zieleni. W dalszej kolejności w przypadku korzystnych warunków pogodowych kanalizacja będzie wykonywana w ul. Sadowej. Jej przebieg został zaprojektowany w drodze.

Ponadto roboty są kontynuowane na następujących odcinkach:

Wzdłuż ul. Mickiewicza wykonywany jest rurociąg tłoczny o średnicy 450mm (2 nitki). Roboty prowadzone są obecnie na wysokości Stacji Paliw i będą prowadzone wzdłuż istniejącego pasażu handlowego w kierunku ul. Niepodległości.

W kierunku miejscowości Stróżki. Roboty wykonywane są za zakrętem od strony lasu i prowadzone są w kierunku „nowego osiedla”. (Ewentualnie prosimy mieszkańców o szczegółowe uzgadnianie lokalizacji przyłączy w tym rejonie).

Na osiedlu Borek w rejonie jej skrzyżowania z ul. Mickiewicza.

W okresie od 2 listopada do 10 listopada 2011r. na ul. Słonecznej zostanie ułożona nawierzchnia bitumiczna po wykonanych robotach kanalizacyjnych.

Jednocześnie prosimy mieszkańców o wyrozumiałość w przypadku wystąpienia niedogodności związanych z prowadzonymi pracami budowlanymi.

Z poważaniem
Sylwia Antczak
Jednostka Realizująca Projekt