Rusza Międzypowiatowa Liga Piłki Siatkowej

W niedzielę 6 listopada we Wronkach rozpoczną się cykliczne rozgrywki w piłce siatkowej mężczyzn. Tegoroczna, jubileuszowa już X edycja Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn, będzie rozgrywana jak zwykle w hali sportowej przy Gimnazjum im. Z. Herberta.

Patronat nad tymi zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Wronki, Mirosław Wieczór. Bezpośrednim organizatorem rozgrywek jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Herbertus”, a kierownikiem Ligi – Leszek Biedziak.

Liga rozgrywana będzie przez kolejne pięć miesięcy w niedzielne popołudnia systemem „każdy z każdym” od godz. 15 w hali sportowej wronieckiego Gimnazjum przy ulicy Polnej.

Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów, reprezentujących miasta i stowarzyszenia z różnych powiatów. I tak w Lidze zagrają: z powiatu szamotulskiego trzy zespoły z Wronek – TKKF i dwa zespoły organizatora MUKS Herbertus (juniorzy i seniorzy), z Szamotuł Licealiści zgłoszeni przez nauczyciela WF Mariana Fornalczyka oraz SSM Szamotuły, drużyna posła na Sejm Rzeczpospolitej J. Rutnickiego z Pniew oraz drużyna z Dusznik, z pow. międzychodzkiego – Chrzypsko, Sieraków i Międzychód, oraz dwie drużyny z Krzyża reprezentujące powiat czarnkowsko-trzcianecki. Zmagania siatkarzy sędziować będą Piotr Bąk i Grzegorz Wituski z Wronek.

Już w pierwszej kolejce 6. listopada dojdzie do wielu ciekawych spotkań m.in. ubiegłoroczni zwycięzcy siatkarze z Chrzypska zmierzą się z silną ekipą z Krzyża, a wicemistrzowie zespół posła J. Rutnickiego z Pniew zagra z HERBERTUSEM. Otwarcie imprezy i pierwsze mecze rozpoczynają się o godz. 15.00, zapraszamy do hali sportowej przy ul. Polnej we Wronkach.

Wronki.pl