Akcja Znicz 2011 – apel policji

Jak co roku w związku ze dniem Wszystkich Świętych policjanci rozpoczynają akcję „Znicz”, polegająca wzmożonych patrolach drogówki na drogach wylotowych i trasach koło cmentarzy, kontroli pijanych kierowców oraz na kierowaniu ruchem w okolicach cmentarzy.

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach apeluje na swojej stronie internetowej o zachowanie ostrożności na drogach podczas długiego weekendu, my również podpisujemy się pod niniejszym apelem. Jedźcie ostrożnie!

„Zbliża się Święto Zmarłych, apelujemy do wszystkich osób odwiedzających cmentarze tego dnia oraz w dni poprzedzające o ostrożność w trakcie poruszania się po drogach ponieważ zmienne warunki jakie panują w trakcie jesieni wpłynąć mogą niekorzystnie na reakcje kierowców.

Prosimy też o rozwagę podczas parkowania pojazdów w pobliżu nekropolii. Jest to czas, gdy wielu z nas chcąc dojechać jak najbliżej cmentarza parkuje w sposób nieprawidłowy, często blokując inne pojazdy oraz ruch na zatłoczonych ulicach. Pamiętajmy też o zwykłej ostrożności takiej jak dokładne zamknięcie drzwi i okien mieszkania, wyłączenie urządzeń z prądu,dokładne zakręcenie gazu. Zachowajmy też czujność na cmentarzu i podczas zakupów. Pamiętajmy, że tam gdzie jest wiele ludzi, może też znajdować się osoba, która może wykorzystać naszą nieuwagę i zabrać portfel z koszyka, torebkę pozostawioną na chwilę bez nadzoru.

Policjanci w Szamotułach i w mniejszych miastach naszego powiatu będą pomagać w dotarciu do cmentarzy kierując ruchem w miejscach ruchliwych skrzyżowań, jednak znając doświadczenia lat ubiegłych prosimy aby osoby, które mogą na cmentarz dotrzeć pieszo, tego dnia zrezygnowały z ruchu kołowego. Znalezienie miejsca parkingowego w pobliżu cmentarza we wtorek, pierwszego listopada może okazać się naprawdę trudne.”

KP Policji w Szamotułach

Karol