Wypadek tira przewożącego drewno

Przed godziną 14:00 na odcinku drogi między Aleksandrowem, a Lubowem wypadkowi uległ samochód ciężarowy przewożący drewno. Wywrócony pojazd zablokował szosę, a przewożony ładunek spadł do przydrożnego rowu.

Wypadek miał miejsce w tym samym miejscu co kolizja z przed prawie miesiąca.

I w tym przypadku mamy do czynienia z tą samą prawdopodobną przyczyną wypadku – niedostosowanie prędkości samochodu do stanu drogi, na tym odcinku jest ograniczenia prędkości do 40km/h, po tym jak obfite deszcze sprzed dwóch miesięcy uszkodziły drogę na tym odcinku.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Wronki i policję. Pogotowie ratunkowe nie musiało interweniować, gdyż kierowcy nic się nie stało. Policja wykluczyła stan upojenia alkoholowego u kierowcy. Natomiast zadaniem straży pożarnej było: odłączenie akumulatorów, zatamowanie oraz zneutralizowanie wycieku ropy ze zbiornika, kierowanie ruchem wahadłowo.

Akcja ratownicza strażaków trwała od godziny 14:00, aż do wczesnych godzin wieczornych. Postawiono z powrotem na koła ciężarówkę oraz naczepę.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2011-09-19