Początek sezonu kręglarskiego

W najbliższy weekend rozpoczynają się rozgrywki kręglarskie w nowym sezonie Polskiego Związku Kręglarskiego. W tym roku dość prężnie reprezentować nas będą nasi miejscowi kręglarze.

Zarząd Klubu „Dziewiątka” pozyskał strategicznego sponsora – firmę Komputronik – i dzięki temu obok sportu młodzieżowego zamierza budować silne zespoły seniorskie. Przyzwyczailiśmy się do wieloletnich sukcesów naszych zawodniczek, które po mało udanym, zeszłym sezonie do tego przystępują mocno zdeterminowane…

Drużyna żeńska, wystąpi w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorek (Superliga Kręglarska), w których jest jednym z kandydatów do medalu. Liczymy również na medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek, które są rozgrywane turniejem na koniec sezonu.

Drużyna męska to całkowity beniaminek w Superlidze Kręglarskiej – klub występował na najwyższym poziomie rozgrywek jako drużyna złożona z dwóch klubów. Było to kilka sezonów temu i nie był to długi epizod.
Obecnie, powracający po 9 sezonach spędzonych w Tarnowie Podgórnym – Maciej Kląskała – gdzie jako zawodnik i menadżer drużyny zdobył 5 złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski, chce stworzyć drużynę „przyszłości”.
Pierwszy sezon lub nawet dwa mają być przetarciem się przez tą klasę rozgrywek. Mamy tu dwa kluby, których pokonać jest bardzo ciężko. Wspomniana Alfa Vector z Tarnowa Podgórnego oraz Polonia 1912 Leszno wyrobiły sobie renomę i zbudowała szeroką kadrę dobrych i bardzo dobrych zawodników. Do tego dochodzi zawsze groźna Pilica Tomaszów Mazowiecki (aktualny V-ce Mistrz Polski), nieobliczalny Start Gostyń i kilka innych drużyn z długim stażem ligowym… „Nie będzie więc łatwo „urywać” punkty ale nikt bez walki pola oddawać nie będzie” – twierdzi Maciej Kląskała.
Prezes Kląskała liczy z resztą kolegów z zarządu na długofalową strategię, która ma dać naszym najmłodszym zawodnikom chęć do uprawiania kręglarstwa na długie lata, które mają przecież już 120-letnie tradycje w naszym mieście…

Bardzo ciekawą inicjatywą Polskiego Związku Kręglarskiego (w których władzach zasiada również Kląskała) jest też stworzenie w zeszłym sezonie I ligi Kręglarskiej Drużyn 4-osobowych. W drużynach grać mogą składy mieszane mężczyźni i kobiety – ta forma cieszy się dużym powodzeniem. W tym roku rozgrywki zostały rozbudowane już do poziomu 16’stu drużyn, które w pierwszym etapie, w czterech grupach będą spotykać się na turniejach. W drugiej fazie drużyny będą tworzyć kolejne grupy wg zajętych miejsc w I fazie. W ostatniej fazie rozgrywek odbędą się turnieje finałowe.
W tych rozgrywkach wroniecki klub desygnował do gry dwa zespoły, zbudowane na graczach z Wronieckiej Ligi Zakładów Pracy oraz na wronieckiej młodzieży. Klub utrzymuje swoje drużyny dzięki współpracy z Amicą Wronki, która jest silnym partnerem wronieckiego klubu.

W sezonie 2011/2012 klub będzie reprezentować blisko 60 zawodników – licencjonowanych w klubie. Historia pokazuje, że w pozostałych zawodach w formule Open wystartuje na kręgielniach w Polsce ponad 100 kręglarzy z Wronek.

Pierwszy mecz drużyny żeńskiej w Superlidze to wyjazd do Tucholi, natomiast w tym samym czasie zadebiutuje drużyna męska we Wronkach – mecz odbędzie się już w niedzielę 11 września o godzinie 14.00. Serdecznie zapraszamy – rywalem „Dziewiątki” będzie V-ce Mistrz Polski – Pilica Tomaszów Mazowiecki. Doping będzie na pewno potrzebny.