Festyn na zakończenie Wronieckich półkolonii

Organizatorzy festynu, to firma MAR-MAR i Samsung zaoferowali dzieciom moc atrakcji na koniec wakacji. Tyle samo radości ze spędzonego czasu co żalu, że to już koniec. Firma Samsung opłaciła wyjazd dzieci na wycieczkę do Wrocławia. Współorganizatorzy zaoferowali dzieciom moc atrakcji na koniec wakacji. Tyle samo radości ze spędzonego czasu co żalu, że to już koniec.

O godzinie 15:00 spod Wronieckiego OPS-u wyjechał autobus z dziećmi do Pierwoszewa. Autobus musiał zrobić dwa kursy, gdyż dzieci było ponad 80. Półkolonie zostały podzielone na dwa turnusy, jednak zakończenie odbyło się wspólnie. Pierwszy turnus trwał od 11 do 22 lipca, a drugi od 8 do 20 sierpnia.

Zaraz po przybyciu na poligon, dzieci z wielką ochotą rzuciły się na przygotowane atrakcje. Trudno im się dziwić, ciekawe rzeczy na których można się bawić, piękna pogoda i miejsce imprezy. Dla dzieci przygotowano dużą dmuchaną zjeżdżalnie, basem o powierzchni 24m2 w którym pływały dwie wielkie kule napełniane powietrzem, do których mogły wejść dzieci, aby 'pobiegać’ po wodzie. Jako, że to pole paintballowe to nie mogło zabraknąć tej atrakcji, każdy mógł postrzelać sobie do tarczy z pistoletu na kulki wypełnione farbą.

Aby zachować dziecięcą energię przygotowano smakowite jedzenie i napoje, w tym budkę z darmowym popcornem. Nad młodocianymi uczestnikami czuwały ich opiekunki Panie – Agata Kocik, Magdalena Nowakowska oraz Jagoda Spychała, które dzielnie wytrzymywały pełnych energii wychowanków, same też korzystając z festynowych atrakcji. Świetnie bawił się nasz młody radny MiG Wronki – Bartosz Roszak, młody oczywiście jak na radnego, który potwierdził, że dzieckiem jest się całe życie.

Oprócz ciastek i placków każdy mógł usmażyć sobie nad ogniskiem kiełbaskę. W międzyczasie pojawili się przedstawiciele Samsunga, którzy zrobili pamiątkowe zdjęcia z dziećmi i sami dali się wciągnąć w wir zabawy. Punktem kulminacyjnym festynu było podarowanie dzieciom i osobom najbardziej zaangażowanym w półkolonie dyplomów oraz upominków. Po 19:00 autobus zabrał dzieci z powrotem do Wronek.

Zdjęcia dzięki uprzejmości współorganizatorów festynu i półkolonii.