Wyścigi motocrossów i quadów w Chojnie Młyn

Pogoda podczas zawodów była przyzwoita. Drugiego dnia ścigania się, mogłaby się wydawać gorsza pogoda, okazała się lepsza dla zawodników i przybyłych kibiców, gdyż nie podnosiła kurzu. Dla fanów sportów motorowych była to nie lada gratka, gdyż tego typu imprez w naszej okolicy jest jak na lekarstwo.

Był to już trzeci rok kiedy najlepsi kierowcy naszej strefy zawitali do Chojna Młyn. Jak się dowiedzieliśmy, w tym roku zawitają ponownie. W połowie wrześnie, w tym samym miejscu odbędzie się Puchar Polski tej samej strefy, będący niejako finałem eliminacji.

Impreza od początku stoi na wysokim poziomie organizacyjnym, nie ma problemów z wynajęciem terenu pod tor, parking i park maszyn. To miejsce bardzo zachwala członek Motoklubu Unia Poznań, z którym udało nam się porozmawiać. Od niego dowiedzieliśmy się, że w połowie września w Chojnie Młyn zostanie rozegrany Puchar Polski, nad którym udało się nam objąć patronat medialny. Naszemu rozmówcy tak bardzo odpowiada to miejsce, że chciałby w tym miejscu zrobić podsumowanie całego roku właśnie w Chojnie albo we Wronkach.

W samych zawodach wzięło udział 49 uczestników. 19 kierowców rywalizowało w wyścigach quadów, a pozostali w motocrossach. Jako ciekawostkę możemy podać, że najmłodszym uczestnikiem zawodów był trzynastoletni Dawid Sierżant. Punkty z obydwóch dni zostały na końcu podliczone i na tej podstawie wyłoniono zwycięzców zawodów.

Motocrossowcy zostali podzieleni na cztery kategorie: junior, senior, weteran oraz licencja, Ci ostatni należeli do grona kierowców zawodowych.

LICENCJA:
1. Paweł Fojok (MKO Oborniki)
2. Michał Byczyński (MKO Oborniki)
3. Marcin Popiołka (ATV Piła)

WETERAN:
1. Tomasz Wojewoda (MKO Oborniki)
2. Dariusz Kubarek (ATV Piła)
3. Krzysztof Marchewka (Unia Poznań)

SENIOR:
1. Hubert Schoener (MKO Oborniki)
2. Daniel Szulz (ATV Piła)
3. Piotr Kamiński (Unia Poznań)

JUNIOR:
1. Jarosław Paliwoda (ATV Piła)
2. Mateusz Dobicki (MKO Oborniki)

Kierowcy wyścigów quadów zostały również podzielone na cztery kategoria, jednak o innej nazwie i być może charakterystyce: open, 4K, 2K oraz 2K młodziki.

OPEN:
1. Daniel Lis (ATV Piła)
2. Paweł Karpowicz (ATV Piła)
3. Dariusz Biliński (MKO Oborniki)

4K:
1. Paweł Antkowiak (ATV Piła)
2. Roman Gwiazda Senior (ATV Piła)
3. Roman Gwiazda Junior (ATV Piła)

2K:
1. Wojciech Jarosz (ATV Piła)
2. Sławomir Wilczyński (ATV Piła)
3. Grzegorz Chowaniec (MKO Oborniki)

2K młodziki:
1. Dawid Sierżant (ATV Piła)
2. Kacper Mieszkowski (ATV Piła)
3. Andrzej Kaniewski (ATV Piła)

Nagrody wręczał między innymi burmistrz MiG Wronki – Mirosław Wieczór. Goście mogli zwiedzić park maszyn i przyjrzeć się maszynom z bliska. Można było zjeść tutejszą smakowitą grochówkę. Czy też porozmawiać z zawodnikami. W ten weekend rywalizacja odbywać się będzie na torze w Obornikach. O wrześniowych zawodach będziemy jeszcze Państwa informować.