Nemora – 15.08.2011

Niedziela, 14 sierpnia, godzina 20:30, temperatura około 20 stopni Celsjusza, taras przy ulicy Nowej 1 – w takich okolicznościach swój debiut w Karczmie Brackiej miała wroniecka kapela Nemora.

Koncert rozpoczął się polskim coverem utworu Black Sabbath – Paranoid, którego wokalistą był perkusista, co rzadko się zdarza wśród kapel. Po pierwszym utworze przedstawiony został skład zespołu: gitara basowa – Kapet, gitara solowa – Małpa, gitara rytmiczna – Papuś, perkusja – Dżedaj, klawisze – Szycha.

Zespół zachęcał do wspólnej zabawy, choć póki co bezskutecznie, grając kawałki najbardziej znanych wykonawców w świecie rocka: Iron Maiden – The Trooper , Deep Purple – Smoke On The Water, AC/DC – T.N.T, Higway To Hell, jak i Polski: Dżem – Whisky. Po tych utworach zespół zarządził przerwę.

Drugą część koncertu rozpoczął Filip „Dorsz” Dorna, który wraz z „Małpą” zaaranżował ścieżkę dźwiękową z gry The Neverhood wydanej w 1996 roku. Po tym utworze publiczność, która miała już dość ukąszeń komarów zerwała się do zabawy. Oprócz Filipa Dorny, gościnnie na scenie pojawiła się też Małgorzata Ćwiertnia, śpiewając utwory Guns N’ Roses – Knoking on Heavens Door oraz Dżem – Lunatycy. Na bis zespół zagrał jeszcze raz utwór Paranoid.

W końcu zabawa rozkręciła się na dobre i odbiorcy prosili pana Henia, by przedłużyć koncert. Właściciel Karczmy zgodził się na jeden kawałek więcej.

Teraz pozostało nam tylko czekać na kolejne koncerty w Karczmie – 2 września z Farben Lehre oraz 1 października z Raggafaya.