Turniej piłki halowej podczas XIX finału WOŚP we Wronkach

Jak Państwo doskonale wiecie 9 stycznia, odbył się XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I właśnie z tej okazji na hali sportowej gimnazjum przy ulicy Polnej odbył się turniej piłki halowej o puchar Burmistrza MiG Wronki. Impreza okazała się sukcesem, a zwieńczeniem zabawy było przekazanie 1200 złotych na rzecz WOŚP. Zapraszam do przeczytania sprawozdania z imprezy pochodzącej ze strony klubu Czarni Wróblewo.

Punktualnie o godzinie 10:00 meczem Rogoźna z Czarnymi II rozpoczął się turniej. Rozgrywki grupowe choć zacięte i wyrównane, nie przyniosły wielkich niespodzianek i do ćwierćfinałów przeszli raczej faworyci.

Grupa A:
Rogoźno – Czarni II 1:0
Rogoźno – Acer Miały 2:1
Czarni II – Acer Miały 4:1

1. Rogoźno 2 6 3:1
2. Czarni II 2 3 4:2
3. Acer Miały2 0 2:6

Grupa B:
Błękitni I – Śródmieście 4:0
Warta Obrzycko – Śródmieście 0:0
Błękitni I – Warta Obrzycko 3:1

1. Błękitni I 2 6 7:1
2. Warta Obrzycko 2 1 1:3
3. Śródmieście 2 1 0:4

Grupa C:
Noteć Rosko – Ostroróg 1:0
Czarni I – Ostroróg 6:3
Czarni I – Noteć Rosko 3:1

1. Czarni I 2 6 9:4
2. Noteć Rosko 2 3 2:3
3. Ostroróg 2 0 3:7

Grupa D:
Błękitni II – Morkon 3:1
Dach Team – Błękitni II 1:0
Dach Team – Morkon 4:2

1. Dach Team 2 6 5:2
2. Błękitni II 2 3 3:2
3. Morkon 2 0 3:7

W ćwierćfinałach poza pierwszą łatwą wygraną Rogoźna, w pozostałych spotkaniach trwała zażarta walka o awans do półfinałów, w podwójnym pojedynku Czarnych z Błękitnymi w obu przypadkach górą były pierwsze drużyny.

Ćwierćfinały:
Rogoźno – Warta Obrzycko 7:0
Błękitni I – Czarni II 2:0
Czarni I – Błękitni II 4:3
Dach Team Piła – Noteć Rosko 4:3

W półfinałach dwa niezwykle pasjonujące mecze. Najpierw Czarni przegrywali z Rogoźnem już 0-2, ale znakomita końcówka przyniosła im awans do finału. W drugim wszyscy szykowali się już na rzuty karne, ale 15 sekund przed końcem świetny strzał zawodnika z Piły przesądził o awansie tej drużyny do finału.

Półfinały:
Czarni I – Rogoźno 5:4
Dach Team Piła – Błękitni I 1:0

O trzecim miejscu zgodnie z regulaminem zadecydował konkurs rzutów karnych. Błękitni mieli już przewagę i mogli zapewnić sobie miejsce na podium, ale strzał Roberta Barłoga poszybował nad poprzeczką i po pięciu seriach był remis. Dalsze karne lepiej wykonywali zawodnicy z Rogoźna i im przypadło trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Finał okazał się godnym zwieńczeniem całodniowych zmagań. Piła prowadziła już dwoma golami, wtedy Czarni znowu rzucili się w pogoń i po dwóch bramkach Mariusza Chojana na trzy minuty przed końcem był remis. Nasi zawodnicy chcieli za wszelką cenę zdobyć zwycięskiego gola, co skończyło się dwoma kontrami Dach Teamu i ostatecznie ten zespół zdobył puchar burmistrza Wronek Mirosława Wieczora za pierwsze miejsce. Czarnym przypadł puchar dyrektora Wronieckiego Ośrodka Kultury Jana Jankowskiego za drugie miejsce, Rogoźno otrzymało puchar prezesa Czarnych Tadeusza Hojana za zajęcie trzeciej lokaty.

O 3 miejsce: Rogoźno – Błękitni 4:3 w karnych
Finał: Dach Team Piła – Czarni I 4:2

Puchar dla najlepszego zawodnika turnieju ufundowany przez Marcina Kaźmierczaka, właściciela ciastkarni Marcin we Wronkach, otrzymał zawodnik Dach Teamu – Michał Talaśka.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu turnieju, warty podkreślenia jest fakt, iż wszyscy czynili to bezinteresownie, dzięki czemu mogliśmy przekazać na konto Wielkiej Orkiestry pokaźną sumę pieniędzy. A wszystkich zapraszamy już na kolejny rok i kolejny turniej piłki halowej do Wronek!

Źródło: http://czarni-wroblewo.ovh.org/