Relacja z naszego turnieju

W sobotę udało nam się rozegrać I Turniej Kibiców Błękitnych Wronki oraz portalu Wronczanie.pl. Od samego rana we Wronkach panował upał, termometry wskazywały 33-34 stopnie Celsjusza. Nie przeszkodziło to amatorom piłki nożnej walczyć w rozgrywkach.

O 15:00, kiedy rozpoczynaliśmy losowanie, na terenie kompleksu “Orlik” zjawiły się zaledwie 4 z 6 zespołów, które zgłosiły chęć udziału w turnieju. Na szczęście jedna z nich – FC UAM, telefonicznie poinformowała, że będę za pół godziny. Jej przedstawiciel poprosił o takie rozstawienie w grupach, by pierwszy mecz rozegrać około godziny 16:00 – nie było to dużym problemem. Bardziej zmartwiła nas niepełna, zaledwie trzyosobowa reprezentacja drużyny Zamość. Temu zespołowi niestety nie udało się skompletować kadry meczowej. Może innym razem – dziękujemy tym kilku członkom zespołu, którzy się pojawili i starali się w ostatniej chwili zebrać resztę kolegów.

Turniej miała rozpocząć faza grupowa. Grupę I wylosowali kapitanowie zespołów: Młodzi Gniewni, KLIPIO Wronki oraz Zamościa (którzy potem wycofali drużynę). W grupie II jeszcze przed losowaniem znaleźli się zawodnicy FC UAM, którzy zapowiedzieli niewielkie spóźnienie. Losowanie przydzieliło im jako przeciwników graczy Młodej Gwardii ’06 oraz Brygady AA.

Zmagania w grupie I
Ze względu na wycofanie się drużyny Zamościa, w dwóch z trzech meczy w tej grupie przyznano walkowery. Oznaczało to, że mecz otwarcia turnieju pomiędzy KLIPIO a Młodymi Gniewnymi, będzie meczem o to, kto będzie lepiej rozstawiony w półfinale. Choć obie ekipy awans miały zapewniony jeszcze przed startem spotkania, włożyły w ten mecz sporo sił. Niespodziewanie od pierwszych minut delikatnie przeważała najmłodsza drużyna turnieju – Młodzi Gniewni. Jednak to KLIPIO skutecznie kończyło akcje i wyszło nawet na prowadzenie 3-1. Przeciwnicy, na szczęście dla widowiska, nie poddali się i doprowadzili do wyrównania. Warto zaznaczyć, że w bramce KLIPIO stał wyróżniający się bramkarz (Michał Rybarczyk), więc tym bardziej trzeba docenić osiągnięcie Młodych Gniewnych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3. Sędzia zarządził rzuty karne, by zadecydować o kolejności w grupie. Po podstawowej serii 3 strzałów każdej z drużyn, i KLIPIO i Młodzi Gniewni mieli po jednej, udanej jedenastce. W czwartej serii trafili jedynie Młodzi Gniewni i to oni zapewnili sobie awans z pierwszej pozycji w grupie.

Wyniki spotkań w grupie I
KLIPIO WRONKI 3-3 (karne: 1:2) Młodzi Gniewni

Końcowa tabela grupy I
1. Młodzi Gniewni
2. KLIPIO Wronki
3. Zamość (wo)

Zmagania w grupie II
Grupa II od początku została okrzyknięta mocniejszą. W pierwszym meczu tej grupy najstarsza drużyna na turnieju – Brygada AA, pokonała 3-0 Młodą Gwardię. Na przeciwko siebie spotkali się koledzy z trybun, bo oba zespoły złożone były z sympatyków Błękitnych Wronki. W kolejnym meczu tej grupy Młoda Gwardia przegrała 2-0 z FC UAM. Stało się więc jasne, że Młoda Gwardia zakończy zmagania na tej fazie rozgrywek. Zagadką była dalsza forma FC UAM, drużyny złożonej z dwóch braci z okolic Wronek oraz ich przyjaciół z Poznania. Typowano, że może to być zespół przyszłych zwycięzców naszych zawodów. W ostatnim meczu grupy II sprawdziła ich Brygada AA. Mecz zakończył się remisem 1-1, mimo że to Brygada prowadziła grę i przeważała przez większość czasu. Pierwsze miejsce w grupie zajęła Brygada AA ze względu na lepszy bilans bramkowy.

Wyniki spotkań w grupie II
Młoda Gwardia ’06 0-3 Brygada AA
FC UAM 2-0 Młoda Gwardia ’06
Brygada AA 1-1 FC UAM

Końcowa tabela grupy II
1. Brygada AA
2. FC UAM
3. Młoda Gwardia ’06

Półfinały
W pierwszym półfinale Brygada AA pokonała 4-2 KLIPIO Wronki. Było to kolejne spotkanie, w którym najstarsza drużyna turnieju mocno przeważała. W pełni zasłużyła na finał.

W drugim półfinale zwycięzcy grupy I – Młodzi Gniewni odnieśli porażkę aż 6-0 z FC UAM. Wyniki półfinałów udowodniły, że opinie o wyższym poziomie grupy II nie były przesadzone. Tak się jednak złożyło, że średnia wieku w grupie II była znacznie wyższa od tej w grupie I.

Wyniki półfinałów:
Brygada AA 4-2 KLIPIO Wronki
Młodzi Gniewni 0-6 FC UAM

Mecz o 3. miejsce
Przed podaniem wyniku tego spotkania przypomnijmy, że w pierwszym meczu między tymi zespołami Młodzi Gniewni wygrali po rzutach karnych. Być może to zmęczenie najmłodszej drużyny, a być może rozkręcający się zawodnicy KLIPIO, sprawili, że mecz był jednostronny. KLIPIO wygrało 3-0 po hattricku Macieja Sartowicza, który walczył o statuetkę króla strzelców. Trzecią drużyną turnieju KLIPIO!

Młodzi Gniewni 0-3 KLIPIO Wronki

Finał
W finale zmierzyły się dwie najlepsze drużyny tego turnieju – Brygada AA oraz FC UAM. Trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. W grupie padł remis 1-1, a wszystkie pozostałe mecze oba zespoły wygrywały w przekonującym stylu. Ostatecznie 4-3 zwyciężyła Brygada AA. Brygada AA mistrzem!

Brygada AA 4-3 FC UAM

Końcowa klasyfikacja:
1. Brygada AA
2. FC UAM
3. KLIPIO Wronki
4. Młodzi Gniewni
5. Młoda Gwardia

Wyróżnieni gracze
Od początku turnieju wielu snajperów miało chrapkę na zdobycie statuetki ufundowanej przez Ciastkarnię “Marcin” dla najlepszego strzelca turnieju. Udało się to zawodnikowi trzeciego zespołu turnieju – Maciejowi Sartowiczowi. Strzelił on 6 goli (w zaledwie 3 meczach!). Skutecznością popisali się również: Kanar (Brygada AA) i Gniewko (FC UAM) – po 5 bramek. W całym turnieju padło 35 bramek w 8 meczach, co daje średnią 4,4 na mecz. Najlepszym bramkarzem turnieju został golkiper FC UAM, Radomir Knapski. Szczególnie dobrze zaprezentował się on w meczu finałowym.

Wręczenie nagród
Wręczenie nagród nastąpiło przed pokazowym meczem między zwycięzcą turnieju a reprezentacją Błękitnych Wronki. Statuetkę najlepszemu strzelcowi wręczył właściciel Ciastkarni “Marcin”, który ufundował nagrodę. Puchar dla zwycięskiej drużyny, sponsorowany przez portal Wronczanie.pl, wręczył przedstawiciel redakcji Tomasz Moliński. Gratulacje składał także reprezentant sympatyków Błękitnych, Damian Ziółek.

Zakończyliśmy meczem pokazowym
Zwycięska drużyna miała okazję zmierzyć się z reprezentacją Błękitnych Wronki, którzy dopiero co awansowali do ligi okręgowej. Brygada AA uległa zawodnikom Błękitnych zaledwie 1-2. Dziękujemy Błękitnym za zjawienie się na Turnieju!

Jeśli o podziękowaniach mowa, to te należą się również właścicielowi Ciastkarni “Marcin”, który oprócz statuetki dla króla strzelców ufundował także pączki dla wszystkich uczestników turnieju oraz zgrzewki wody mineralnej dla zawodników.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę, do zobaczenia na następnym turnieju!
– organizatorzy

Relację przygotował: Tomasz Moliński (Wronczanie.pl)

Udzielamy zgody uczestnikom turnieju na skorzystanie z naszych zdjęć.

FOTORELACJA

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2010-07-11