Warta już wyrządziła wiele szkód

Do Wronek nie nadeszła jeszcze fala kulminacyjna na Warcie (spodziewana jest w nocy z poniedziałku na wtorek), a już wielu Wronczan poniosło straty. Woda dostała się na działki, do ogródków, a także na tereny firmy Szczotpol. Przeczytaj więcej i zobacz zdjęcia zalanych terenów, oceń straty.

Jak można było się spodziewać, zalana została duża część ogródków działkowych przy osiedlu Słowackiego i na Borku. To te miejsce były dziś i wczoraj oblężone przez Wronczan, chcących na własne oczy zobaczyć skutki wielkiej wody. Dziś także można było dostrzec właścicieli ogródków, którzy brodząc po kolana w wodzie, wynosili z posesji co cenniejsze przedmioty. Warta niektóre działki zalewała już wcześniej, a starsi mieszkańcy twierdzą, że kiedyś woda doszła znacznie wyżej. Mimo wszystko wielu właścicieli altanek i ogródków nie spodziewało się strat.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika także, że woda dostała się na tereny firmy Szczotpol. Jednak podobno w zakładzie działa już pompa (pompy?) wodna i maszyny są raczej bezpieczne.

Wielu ludzie ciekawi sytuacja w Olszynkach. Tam już przed kilkoma dniami zalana została niedawno wybudowana przystań przy rzece. Ławki z tego miejsca wynosiła straż pożarna, jednak wynosiła już z wody. Ciekawe, czy nie ucierpi kompleks sportowy Orlik. Został on zabezpieczony przez Ochotniczą Straż Pożarną, a obecnie stanowi swoistą wyspę w Olszynkach zalanych wodą.

Tutaj zdjęcia z terenów, które przyniosą właścicielom straty:

Zdjęcia: własne oraz nadesłane przez użytkownika o nicku maniek – dziękujemy.