Dziewczyny z UKS Leśna Mistrzyniami Powiatu

W niedzielę 25 kwietnia w Szamotułach zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego Kobiet i Mężczyzn w Koszykówce. Swoje reprezentacje wystawiły Szamotuły, Pniewy i Wronki. Turniej rozrywany był systemem „każdy z każdym”. Mecze natomiast w Hali „Nałęcz” i w sali LO. W męskiej rywalizacji najlepsi okazali się po raz kolejny Szamotulanie, nasza ekipa po ciężkiej walce z Pniewami zajęła drugie miejsce. Nasze dziewczyny rozegrały też bardzo trudny turniej, w decydującym o pierwsze miejsce meczu z Szamotulankami wygrały jednym punktem. W skład reprezentacji Szamotuł wchodził zespól, który wcześniej wygrał Mistrzostwo Powiatu SZS wspomagany przez dobrze grającą nauczycielkę wychowania fizycznego. My za to wykazaliśmy dyscyplinę taktyczną, szybkość, determinację i lepszą skuteczność. Tak więc dziewczęta z Wronek nadal pozostają najlepsze w powiecie.

Skład dziewcząt : Marta Roszak, Klaudia Feret, Ola Grzelak, Ola Stefaniak, Marysia Stachowiak, Bogusia Migała, Agnieszka Juracka, Martyna Hoffmann i Roksana Ratajczak.
Skład męski : Jędrzej Rybak, Mateusz Rybak, Adrian Kokot, Sylwester Machaj, Tomasz Olech, Maciej Olech, Mateusz Bilski, Maciej Trojanek i brat F. Kordian.

Wyniki rywalizacji męskich ekip (mecze 2X15min.):
Szamotuły – Wronki 36:8, Szamotuły – Pniewy 56:27, Wronki – Pniewy 27:23.
Wyniki rywalizacji kobiet ( mecze 2X12min.) :
Wronki – Pniewy 16:10, Szamotuły – Pniewy 17:8, Wronki – Szamotuły 16:15.


Źródło: ukslesna.xy5.pl