Szansa na modernizację drogi Szamotuły-Wronki

Powiat szamotulski bada możliwość dokonania gruntownej modernizacji drogi powiatowej, łączącej Wronki z Szamotułami na odcinku Ordzin-Pęckowo.

Odcinek między Ordzinem a Pęckowem, tej ważnej dla Wronek drogi, jest jedynym niewyremontowanym na długości całej trasy. Jej stan pogarsza się z miesiąca na miesiąc, z uwagi na poruszające się nią liczne pojazdy ciężkie.

Powiat szamotulski przymierza się jednak do modernizacji tego odcinka. Na razie są to ograniczone działania. Zarząd Dróg Powiatowych w Szamotułach ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji architektoniczno-budowlanej.


Taki dokument pozwoli na pozyskanie środków zewnętrznych. Jak przekonuje Radosław Borowicki z „Tygodnika Gazeta Szamotulska”, bez pieniędzy z programów rządowych lub unijnych modernizacja nie będzie możliwa.

Zarząd Dróg Powiatowych zakłada, że droga zostanie wzmocniona i poszerzona. Ma to umożliwić poruszanie się po trasie najcięższym pojazdom.

Sprawne stworzenie dokumentacji architektoniczno-budowlanej oraz znalezienie zewnętrznych środków pozwoli na ogłoszenie przetargu na modernizację drogi wiosną 2022 roku. Jest to jednak bardzo optymistyczny scenariusz.

Moje Wronki - Mój Fyrtel - studio kreatywne