Zderzenie cinquecento z tirem

Do groźnie wyglądającego zderzenia fiata cinquecento z tirem marki Man doszło w poniedziałek po południu na ulicy Leśnej we Wronkach. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do kolizji doszło w poniedziałek 12 czerwca na ulicy Leśnej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182. Ciężarówka wpadła na tył samochodu osobowego. W wyniku zderzenia fiat cinquecento zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Kierująca oraz pasażer osobówki zdołali opuścić pojazd o własnych siłach. Jednak niezbędna okazała się pomoc. Jako pierwsi udzielili jej świadkowie zdarzenia i przejeżdżający ulicą Leśną.
Jak ustalili policjanci mieszkaniec powiatu Bolesławiec, który kierował samochodem marki Man, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go fiata i uderzył w niego, kiedy kierująca samochodem skręcała w lewo. Kierujący byli trzeźwi, nikomu nic poważnego się nie stało, więc sprawca został ukarany mandatem.

Po dojeździe na miejsce, ratownicy z OSP Wronki udzielili uczestnikom wypadku niezbędnej pomocy. Kierująca samochodem osobowym została przewieziona przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na obserwację. Droga wojewódzka nr 182 była zablokowana w obu kierunkach.

Kilkanaście minut wcześniej, straż pożarna interweniowała przy kolizji, do jakiej doszło na drodze Wronki-Jasionna. Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Moje Wronki - Mój Fyrtel - studio kreatywne