Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Jutro strajk w szkołach


Jutro (31 marca) odbędzie się strajk pracowników oświaty. Nauczyciele przyjdą do szkół, ale nie będą pracować. Związek Nauczycielstwa Polskiego sprzeciwia się w ten sposób reformie oświaty w Polsce.

W gminie Wronki protestować będą pracownicy oświaty z Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta, z Zespołów Szkół numer 1, numer 2 oraz w Biezdrowie, a także ze Szkół Podstawowych numer 1 i 2.
Strajk polega na zbiorowym powstrzymaniu się pracowników oświaty od wykonywania pracy. W czasie strajku pracownicy nie wykonują żadnych obowiązków wynikających ze stosunku pracy (czyli strajkujący nauczyciel nie prowadzi lekcji, zajęć wychowawczych i opiekuńczych). Strajkują także pracownicy szkolnej administracji i obsługi.informuje ZNP

ZNP prosi rodziców o wyrozumiałość i apeluje, aby w miarę możliwości pozostawić dzieci w domu. Związek ma świadomość, że strajk może skomplikować życie rodzinne i zawodowe. Jednak jak informuje: „to tylko jeden dzień”. Oddział ZNP nie jest zobowiązany do zorganizowania opieki dla uczniów przebywających w szkole w czasie strajku. Ten obowiązek spoczywa na dyrektorze.

Czas trwania strajku ustalają oddziały Związku Nauczycielstwa Polskiego i zależy on od typu placówki.

Grafika – ZNP


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+