Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018


 


Show Tomasza Zimocha na Stadionie


W sobotnie popołudnie, na zaproszenie fundacji Femina Project, do Wronek zawitał znany dziennikarz radiowy Tomasz Zimoch. Miał okazję skomentować dwa spotkania piłkarskie oraz powiedzieć kilka słów o tym, dlaczego warto czytać.

 

Centrum Promocji i Rozwoju Kobiet Femina Project wyszło z dość nietypową inicjatywą. Fundacja postanowiła połączyć czytanie książek z meczem piłkarskim. „Kolorowe Biblioteki wyszły w plener”, a spoiwem między książkami a piłką nożną został Tomasz Zimoch. Dziennikarz nie tylko komentował dwa mecze, które odbyły się na stadionie we Wronkach, ale też zachęcał do czytania.

Pod okiem Tomasza Zimocha rozegrano spotkanie orlików, czyli najmłodszych grup piłkarskich. Naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Błękitnych Wronki oraz dopiero co formującej się grupy Akademii Lecha Poznań. Wynik miał drugorzędne znaczenie, ale warto odnotować, że podopieczni Bartosza Hoffmanna zwyciężyli 9:3. Według komentującego to spotkanie dziennikarza radiowej Jedynki, najlepszym zawodnikiem na placu gry był strzelec pięciu bramek dla Błękitnych – Norbert Starzyński. Sporą sympatią Tomasza Zimocha cieszyła się również jedyna dziewczyna na boisku – Julia Rusinek.
Po spotkaniu dziennikarz radiowy wraz z dziećmi czytał fragmenty książek związanych ze sportem „Mój sport moja radość” i „Do przerwy 0:1”.  Zachęcał również dzieci do sięgania po książki.

W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny oldboyów Błękitnych Wronki oraz pracowników Amiki Wronki. W pierwszym zespole, gościnnie wystąpił burmistrz Wronek – Mirosław Wieczór, natomiast w drugiej trzykrotny Mistrz Polski z Wisłą Kraków, a obecnie scout Lecha Poznań – Kleber. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zdecydowanie młodszej drużyny Amiki – 4:1. Komentujący to spotkanie Tomasz Zimoch jako najlepszego zawodnika meczu wybrał bramkarza Błękitnych – Stanisława Jurackiego. Po zakończeniu spotkania, obie ekipy otrzymały od tancerek ze Szkoły na Leśnej upominki, które następnie same zatańczyły na środku boiska.

Szkoda tylko, że na trybunach pojawiła się garstka widzów. Jednak obecni na pewno nie żałowali, że zjawili się w sobotnie popołudnie na stadionie przy Leśnej. Femina Project dziękuje wszystkim za udział i pomoc w organizacji plenerowych Kolorowych Bibliotek, a także zaprasza 23 sierpnia na spotkanie z Jarosławem Kretem i jego książkami.

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii 


Komentarze

Most zamknięty jest już przez:

50 dni 11 godzin 50 minut 16 sekund

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+