Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Wybory prezydenta 2015, wyniki szczątkowe


W chwili pisania tego artykułu – kilka minut przed godz. 9.00, do PKW spłynęły dane z 20 na 51 okręgów wyborczych. Dane na temat poparcia dwóch kandydatów z powiatu szamotulskiego już są dostępne. Jak wyglądają?

Zacznijmy od skali kraju:

Frekwencja wyniosła 52.56% Aktualne wyniki nie zaskakują – są zbliżone do sondaży opublikowanych wczoraj późnym wieczorem. Na Andrzeja Dudę zagłosowało 55.29%, a na Bronisława Komorowskiego 44.71%.

Na razie wstrzymamy się z publikowaniem wyników z Wielkopolski, ponieważ dopiero 14 na 35 rejonów przesłało protokoły. Z danych szczątkowych, którymi dysponujemy, wynika że w Wielkopolsce wygrywa Bronisław Komorowski.

Patrząc na szczebel niżej, tj. na powiat szamotulski, sytuacja wygląda tak samo. Zdecydowanym liderem w ilości głosów jest Bronisław Komorowski (63.1%). Andrzej Duda otrzymał blisko 10 tysięcy głosów mniej. (36.9%) Prawie w każdej z ośmiu gmin Bronisław Komorowski uzyskał ponad 60% poparcie. Jedynymi wyjątkami są gmina Obrzycko (bez miasta) (59.87%) oraz gmina Duszniki (54.15%)

We Wronkach 65.29% głosów to krzyżyki postawione przy nazwisku dotychczasowego Prezydenta. Największe poparcie dla tego kandydata odnotowano w Zakładzie Karnym we Wronkach – 89% głosów. Powyżej 70% poparcia Komorowski uzyskał także w jednostkach wyborczych zlokalizowanych w Gimnazjum im. Z. Herberta (75.63%) oraz w Szkole Podstawowej Nr 1 we Wronkach (70.44%). W żadnym z okręgów wyborczych poparcie dla Andrzeja Dudy nie przekroczyło 50%.

We Wronkach w głosowaniu wydano łącznie 8881 kart do głosowania. Tylko 122 głosów zostało uznanych za nieważne. Przy 16297 uprawnionych do głosowania daje to frekwencję na poziomie 54.49%.


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+