Pirat drogowy stracił prawo jazdy

Policjanci z Szamotuł zatrzymali prawo jazdy motocykliście, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 100 km/h i uciekał aby uniknąć odpowiedzialności. Mężczyzna został zatrzymany po policyjnym pościgu. Dodatkowo okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Czeka go sprawa przed sądem.

Wypadki z udziałem motocyklistów mogą być tragiczne w skutkach. Przemawiają za tym m.in. statystyki z minionej niedzieli. Na drogach jednego z powiatów województwa wielkopolskiego tego samego dnia zmarło dwóch motocyklistów.

Pomimo tragicznych wydarzeń oraz policyjnych apeli, niektórzy kierujący jednośladami często nie stosują się do przepisów drogowych. Motocyklista z Wronek pokazał, że niektórzy fani dwóch kółek nie tylko łamią przepisy, ale i chcą uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

W niedzielę 27 lipca br., w miejscowości Nowa Wieś, policjanci z szamotulskiej drogówki prowadzili kontrolę statyczną pojazdów. Około godziny 19.30 zauważyli nadjeżdżający z dużą prędkością motocykl marki Honda. Okazało się, że mężczyzna w terenie zabudowanym jechał motocyklem z prędkością ponad 150 km/h. Policjanci dali motocykliście sygnał do zatrzymania się, jednak ten wcale na niego nie zareagował i pojechał nie zwalniając w kierunku Szamotuł.

Funkcjonariusze natychmiast poinformowali dyżurnego, który niezwłocznie skontaktował się z policjantem, który tą samą drogą jechał do służby do Szamotuł aby obserwował motocyklistę. Na drogę, którą poruszał się motocyklista dyżurny skierował też patrol dzielnicowych z Szamotuł podając im numer rejestracyjny uciekającego pojazdu.

Dzielnicowi wyjechali naprzeciw piratowi drogowemu i zauważyli go w Karolinie. Mężczyzna nadal jednak nie chciał się „poddać” i zaczął uciekać przed kolejnym radiowozem. Sprawnie przeprowadzona i dobrze skoordynowana akcja doprowadziła jednak do zatrzymania kierującego jednośladem. 27-letni mężczyzna wpadł w ręce policjantów w okolicy Słopanowa.

Po sprawdzeniu pirata drogowego w policyjnym systemie okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Miał jednak uprawnienia do kierowania samochodami, więc powinien znać się na przepisach drogowych. W związku z tak nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzającym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego oraz z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach będą prowadzili postępowanie w sprawie o popełnionych przez 27-latka wykroczeń.

Sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Szamotułach. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu też wysoka grzywna.

st. sierż. Sandra Śrama,
oficer ds. prasowych,
KPP Szamotuły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.