KULTURA I ROZRYWKA » Wronieckie imprezy

Coroczne imprezy odbywające się we Wronkach:

Dni Wronek – trwają od 1 do 3 maja, organizatorem jest Miasto i Gmina Wronki oraz Wroniecki Ośrodek Kultury. Impreza co roku rozpoczyna się Biegami Ulicznymi o Puchar Burmistrza miasta. Innym tradycyjnym już wydarzeniem są zawody wędkarskie. Każdego dnia imprezę kończy zabawa taneczna lub dyskoteka. Trzeci dzień przeznaczony jest na występy lokalnych zespołów z Wronieckiego Ośrodka Kultury takich jak Mozaika, Marynia i sekcje: baletowe oraz karate. Swój występ w tym dniu mają również zespoły wronieckich szkół.

Święto Podgrzybka – Impreza odbywająca się w Rzecinie w ostatni weekend sierpnia. Festyn jest bogaty w konkursy sportowo-rekreacyjne o tematyce leśnej. Tradycyjnym konkursem jest konkurs drwali.

Pożegnanie lata – odbywa się w ostatni weekend września. Jest to festyn parafialny organizowany przez księdza proboszcza Mariana Binka przy współpracy z Wronieckim Ośrodkiem Kultury.

Wroniecka Dycha – Wronieckiego Klub Biegacza zaprasza co roku miłośników sportu z całej Polski. Biegacze rywalizują na dystansie 10 km, a chodziarze 5,5 km. Oba wydarzenia wchodzą w skład Grand Prix Wronek. Wydarzeniu towarzyszą: bieg dla najmłodszych oraz szereg atrakcji skierowanych do rodzin.

Grand Prix Wronek – Składają się na nie biegi, odbywające się w gminie Wronki w czasie całego roku. Bieg Noworoczny, Bieg Wielkanocny, Wroniecka Dycha, Bieg Podgrzybka, Bieg Jesienny.

 

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.