Organizacje » Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych we Wronkach

golebie

Sekcja Wronki Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych swą historią sięga lat 30., był to początek zorganizowanej hodowli gołębi pocztowych o nazwie Towarzystwo Gołębi Pocztowych nr.041 „Kurier”. Nic więcej nie wiadomo o hodowli gołębi we Wronkach sprzed wojny. W czasie II wojny światowej hodowla gołębi była ściśle związana z wojskiem.

Reaktywowanie związku hodowców gołębi po wojnie nastąpiła dopiero 22 czerwca 1952 roku przez grupę hodowców tychże ptaków, a zarejestrowany został 1 lipca 1952 roku jako oddział III-69 Wronki. Sekcja z roku na rok rozwijała się, przybywało hodowców gołębi, pojawiły się pierwsze zegary (urządzenia do rejestrowania czasu przylotu gołębi), zaczęto wywozić gołębie na coraz to dalsze odległości, zmieniał się transport gołębi na loty z kolejowego na samochodowy, przybywało sukcesów na szczeblu oddziału i okręgu, organizowano wystawy gołębi.

Obecnie sekcja Wronki Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych liczy około 30 hodowców. Sezon lotowy podzielony jest na dwie części. Pierwsza część to loty gołębi seniorów – 14 lotów z odległości od 100-700 kilometrów, druga to loty gołębi juniorów-6 lotów od 70-250 kilometrów. Loty te ze względu na swe odległości dzieli się na różnekategorie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.