Organizacje » Mażoretki MIRAŻ

mazoretki miraz

Zespół powstał w 2004 roku przy orkiestrze dętej Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronkach. Od 2008 r. wszedł w struktury Wronieckiego Ośrodka Kultury, gdzie działa do chwili obecnej. Zespół liczy 80 utalentowanych dziewcząt w wieku od 4 do 18 lat i dzieli się na cztery grupy wiekowe: przedszkolaki, kadetki, juniorki i seniorki. Dziewczęta tańczą do muzyki mechanicznej lub z Orkiestrą Dętą Wronieckiego Ośrodka Kultury.

Atrybutem mażoretki są: pałeczka marszowa inaczej baton, pompony, flaga oraz buława. Układy taneczne z pałeczką, flagami i pomponami są pięknie prezentowane na scenie lub podczas defilady paradnej z Orkiestrą Dętą WOK. Dziewczyny tańczą również w stylach: disco dance, hip hop, afro dance.

Grupa koncertowa „Miraż I” i „Miraż II” bierze udział w paradach, konkursach i przeglądach zespołów mażoretkowych. Największym sukcesem zespołu jest nominacja na Mistrzostwa Europy w 2012 r. dla duetu duo pompon w kategorii seniorki.  Dziewczęta grupy „Miraż I” to mistrzynie Polski Zachodniej roku 2012 w kategoriach: formacja baton – juniorki, solo baton-seniorki i juniorki, duety baton – juniorki, duety pompon-seniorki.

Zespół jest laureatem Mistrzostw Polski w Opolu 2012 r.

Mażoretki „Miraż” są kulturalną wizytówką gminy Wronki.

Opiekunem i choreografem zespołu jest Gabriela Kabacińska.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.