Akcja „Trzeźwy poranek” – setki skontrolowanych kierowców

Policjanci prowadzili działania w ramach akcji „Trzeźwy Poranek”. W trakcie działań, w ich ręce wpadła jedna kierująca, która wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cyklicznie prowadzą działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Celem akcji jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego, szamotulscy policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach porannych, prowadzą kontrole trzeźwości kierujących.

Tym razem działania przeprowadzone zostały we wtorek na terenie gminy Wronki. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 363 kierujących. Jak się okazało, jedna z kierujących była pod wpływem alkoholu. Była to mieszkanka gminy Wronki. 41-latka znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci udaremnili jej dalszą jazdę. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Policjanci będą kontynuować działania mające na celu wyeliminowanie jak największej liczby osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

Apelujemy o ostrożność i trzeźwość za kierownicą!

via Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach