Samsung River Triathlon Series czwarty raz zawita do Wronek

Już niedługo, bo w niedzielę 30 czerwca spotkamy się we Wronkach gdzie 4 lata temu miał swój początek Samsung River Triathlon Series. W tym roku cały cykl rozegra się w 6. miastach, w ciągu trzech miesięcy, w trzech województwach, na jednej rzece – Warcie. Organizatorem tego niecodziennego wydarzenia jest Fundacja „Jeszcze więcej sportu” we współpracy z Miastami Partnerskimi.

4. sezon SAMSUNG River Triathlon Series odbędzie się w sześciu miastach: Gorzów Wielkopolski, Międzychód, Wronki, Konin, Koło i Uniejów, które położone są nad rzeką Wartą, ale co również jest ważne wszystkie one mają odpowiednią infrastrukturę do przeprowadzenia tego rodzaju sportowych zmagań. SAMSUNG River Triathlon Series wyróżnia to, że zawodnicy płyną z nurtem rzeki Warta, co sprawia że pokonują dystans 950 m i 425 m dwukrotnie szybciej, niż na innych zawodach tego typu pływając, np. w jeziorze. W Gorzowie, tak jak i w pozostałych miastach czekają na Was dwa dystanse do wyboru 1/4 IM i 1/8 IM indywidualnie lub w sztafecie

W SAMSUNG River Triathlon Series może wziąć udział każdy, kto w dniu rozpoczęcia triathlonu czyli 30 czerwca 2024r. ma skończone 16 lat. Na zawody można zapisać się online w zależności od wybranego miasta startu, za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie internetowej lub w dniu eventu w Biurze Zawodów.

Na każdym z etapów będzie prowadzona klasyfikacja punktowa oddzielnie dla dystansu 1/8 IM i 1/4 IM w poszczególnych kategoriach oraz w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Zasady przyznawania punktów będą się odbywały na podstawie czasu zwycięzcy klasyfikacji generalnej lub poszczególnej kategorii dystansu. Finał i wręczenie nagród za cały cykl odbędzie się na ziemi łódzkiej w malowniczym Uniejowie. Organizatorzy w porównaniu do wcześniejszych sezonów zmienili daty zmagań triathlonowych, dostosowali do oczekiwań trasy biegowe, ale to wszystko na niezmiennie wysokim poziomie, z cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i partnerów cyklu.

W imieniu włodarzy Miasta Partnerskiego inaugurującego 4 sezon zapraszamy zawodników, kibiców i całe triathlonowe rodziny, aby sami mogli zobaczyć długi nadwarciański bulwar, na którym czas odmierza słoneczny zegar Unii Europejskiej, poznać gorzowskie smaki w strefie gastronomicznej, przede wszystkim w przycumowanej do brzegu Warty kawiarence czy po odpocząć po zmaganiach na pobliskiej miejskiej plaży, która w sezonie letnim zachęca do odpoczynku i opalania.

Wierzymy w to, że dzięki zawodnikom oraz kibicom przeżyjemy niezapomniane sportowe chwile, a swoim uczestnictwem i pasją do sportu zachęcimy prawie wszystkich do aktywności fizycznej. Wszystkim zawodnikom tym już obecnym i przyszłym życzymy udanych startów w SAMSUNG River Triathlon Series!

W tym roku 29 czerwca (sobota) o godzinie 17.00 odbędzie się Samsung Kids Run na dystansach 100 m, 500 m i 1 km. Do zobaczenia we Wronkach.

Możliwość zgłoszenia się do zawodów znajdziecie TUTAJ.