Akcja „Trzeźwy poranek” we Wronkach

Dzisiaj policjanci z Szamotuł oraz Wronek prowadzili działania pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Niestety i tym razem nie wszyscy kierujący wykazali się rozwagą. Funkcjonariusze ujawnili dwie osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj kolejny raz policjanci z terenu powiatu szamotulskiego prowadzili akcję pod hasłem ”Trzeźwy poranek”. Celem działań jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Tym razem działania prowadzone były na terenie gminy Wronki.

We wczesnych godzinach porannych policjanci z Szamotuł oraz z Wronek sprawdzili stan trzeźwości w sumie 423 kierujących.

Niestety i tym razem wśród tych osób znalazły się takie, które nie powinny wsiadać za kierownicę. Policjanci ujawnili w sumie dwóch kierujących, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Jeden kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, natomiast jeden popełnił wykroczenie, gdyż wynik przeprowadzonego badania wykazał, iż kierował w stanie po użyciu alkoholu.

Najwyższy wynik badania stanu trzeźwości uzyskał zatrzymany do kontroli 40-letni mieszkaniec Wronek, który kierował samochodem marki Audi. Mężczyzna miał 0,94 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę w Nowej Wsi na ul. Szamotulskiej.

W niniejszych sprawach prowadzone będą stosowne postępowania.

via KPP Szamotuły