Ukradł motocykl starszy od siebie

Dzielnicowi z Wronek zatrzymali podejrzanego o włamanie do garażu i kradzież motocykla WSK. Dzięki pracy funkcjonariuszy, pojazd mógł wrócić do rąk właściciela tego samego dnia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zgłoszenie o włamaniu do garażu. Do przestępstwa doszło na terenie gminy Wronki. Łupem włamywacza padł motocykl WSK.

Dzielnicowi z Wronek, którzy zajęli się sprawą rozpytali okolicznych mieszkańców. Podejrzenia padły na sąsiada pokrzywdzonego. Funkcjonariusze sprawdzili ten trop. Mężczyzny nie było w miejscu zamieszkania. Podejrzewając, że może przebywać w domu rodzinnym, dzielnicowi pojechali do domu jego matki. I to właśnie tam znaleźli 20-latka.

Choć mężczyzna nie chciał powiedzieć policjantom gdzie ukrył jednoślad, funkcjonariusze znaleźli motocykl w zaroślach pobliskiego lasu.

WSK została zabezpieczona i jeszcze tego samego dnia wróciła do właściciela. 20-latek natomiast został zatrzymany, a po zebraniu dowodów w sprawie został przesłuchany i usłyszał zarzut. Jest podejrzany o kradzież z włamaniem.

Za to przestępstwo grozić mu może do 10 lat więzienia.

via st. asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły